Figyelmen kívül hagyja vagy követi a légiutas-kísérők utasításait? Szidod azokat, akik nem tisztelnek téged?

7 752

Kevés aktív járatom van, de az eddigieken találkoztam olyan emberekkel, akik figyelmen kívül hagyták a légiutas-kísérők üzeneteit és útmutatásait. Repülés közben találkoztam ilyen esettel Bukarest - Temesvár - Bukarest. Egy fiatal férfi a telefonnal játszott, és figyelmen kívül hagyta az üzenetet, hogy bezárja. A szívemet a fogam közé vettem, és felhívtam a figyelmét. Úgy értem, az én biztonságom mindenek felett áll.

Hasonló eseményről is írt Maria Vasiliu. Alább a történet!

A közelmúltban Chicagóból Philadelphiába tartó járaton Melissa Brown egy fiatal utas mellett ült, akinek tettei vezethettek a gép lezuhanásához, de lehet, hogy nem. Be kellett volna perelnie, vagy hagyja, hogy ő intézze a dolgát? A dilemma, ahogy valószínűleg sejtette, egy utazóra vonatkozik, aki nem volt hajlandó kikapcsolni elektronikus eszközét.

„A kapitány a repülés előtt minden bejelentést tett” – emlékszik vissza Brown, aki egy philadelphiai utazásszervezőnél dolgozik. "Székek felfelé, asztalok megemelve, minden elektronikai eszköz kikapcsolva."

Á, de a mellette lévő vagy húsz utasnak más ötletei voltak.

„Minden játék, amelyet a mobiltelefonján játszott, sokkal fontosabb volt, mint a szabályok, amelyeket mindannyiunknak be kell tartaniuk a repülőn. Odáig ment, hogy telefonját a kalapja alá rejtette, valahányszor az utaskísérő elhaladt mellette, hogy elvégezze az utolsó ellenőrzést, mielőtt felvette volna a strapontinát” – mondta Melissa Brown. – A mobiltelefont az egész repülés alatt egyszer sem kapcsolták ki.

A Szövetségi Légiközlekedési Hivatal kategorikusan megtiltja a vezeték nélküli eszközök használatát repülés közben a repülőgép navigációs rendszerével, de kommunikációs rendszereivel való esetleges interferencia miatt. Ez a szabályozás magában foglalja az összes hordozható elektronikus eszköz, például az iPod és a hordozható DVD-lejátszó leállítását is.

A repülés történetében nem fordult elő konkrét, elektronikus terminál okozta baleset. A szabályozás pedig hamarosan megváltozik. A múlt év végén a Szövetségi Kommunikációs Bizottság igazgatója levelet küldött az FAA-nak, amelyben a táblagépek, e-olvasók és más hordozható eszközök nagyobb mértékű használatát kérte a repülés során. A legtöbb légitársaság utasa számára ez a javaslat már régóta esedékesnek tűnt. Nehéz kézzelfogható bizonyítékot találni arra, hogy egy mobiltelefon vagy iPod használata valaha is zavarta volna a repülőgép navigációs rendszerét. Vagy repülőszerencsétlenséghez vezethet.

Térjünk vissza a dilemmához. Mit tehet a végén egy olyan utas, mint Brown? Ha megkéri a fiatalembert, hogy kapcsolja ki a készüléket, az ellenségessé válhat. Nincs értelme két órát tölteni valakivel, aki forr a dühtől. Mi van, ha nem tartja be? A légiutas-kísérő tájékoztatása agresszív emberré változhat.

Eszembe jutott egy 2012 augusztusi helyzet is, amikor a Bukarest-Temesvár járaton a Carpatair társasággal egy olasz utas nem akarta lemondani a laptopjáról. Örömmel írt tovább e-maileket. Megkértem minden nyelven, amit tudott, hogy hagyja abba. Eleinte úgy tett, mintha nem nagyon értené, amit kommunikálok vele, a légiutas-kísérőjét áltatta azzal, hogy legalább 4-szer leengedte a képernyőt. A leszállási bejelentés előtt egy idősebb úr ijedt pillantásait érezve az oldalán, úgy döntöttem (bár ez nem etikus vagy józan ész), hogy intézkedem. Néhány másodperccel az új e-mail előtt, hogy elkezdjem írni, kinyújtottam a kezem, hogy "jobban tegyem a táskámat az első ülés alá", és "véletlenül" megnyomtam a laptop bekapcsológombját. Elegánsan – kértem elnézést, mire az olasz mosolyogva helyeselt. Láttam, amint az öreg megkönnyebbülten felsóhajt. Azt hiszem, ez volt az első repülése.

Ha úgy dönt, hogy nem mond semmit, az vitathatatlanul bűnrészes a szövetségi törvény megsértésében. Elavult szövetségi törvény, de még mindig törvény. Mikor mond valamit egy másik utas viselkedéséről? Például azonnal "hagyjon" maga mellett egy idegent, amikor kioldja az övét, mielőtt a repülőgép teljesen leállna? Vagy arra vár, hogy valaki egyértelműen veszélybe sodorja a többi utas életét?

Hol húzod meg a határt? Ez itt a kérdés!

7 megjegyzés
  1. Christian Basil azt mondja,

    Az elektronikus eszközök, például iPod, eReader vagy laptop használata a felszállási eljárások befejezése után és a leszállási eljárások megkezdése előtt megengedett. Ezeket az eszközöket az övviselés első leállása után használhatja. A mobiltelefonok a repülés alatt végig tiltva vannak, igaz.

    Nem értem mi a baja annak az utasnak, aki e-maileket írt, amiket nagy valószínűséggel nem küldött el, mert nem volt internet?

    Ami a telefonon játszót illeti, ha Repülőgép módú telefon volt, akkor megint nem értem a problémát?

  2. Sorin azt mondja,

    Az üzenet egyértelmű… A modulok bezárva. Ó, most megjelentek olyan kütyük, amelyek lezárhatják a gsm-kapcsolatot vagy leállíthatnak bizonyos kommunikációkat... ez egy másik történet. A jogszabályok még nem változtak.

    Nem tudod milyen a telefon, milyen laptop van rajta stb. Tudom, paranoián hangzik, de csak 2013-ban kerül szóba egyes kütyük liberalizációja a repülőgépek fedélzetén, és a speciális kommunikációs rendszerekkel felszerelt repülőgépek általános liberalizációja. Egyre több repülőn és légitársaságon lesz elérhető az internet

  3. Christian Basil azt mondja,

    Nem, az üzenet szerint minden kütyüt le kell zárni "fel- és leszálláskor", és az ilyen típusú mobiltelefonokat és eszközöket Repülőgép üzemmódban vagy zárva kell tartani a repülés teljes ideje alatt. Az olyan eszközök, mint az iPod vagy az e-olvasó, megengedettek a repülés alatt 🙂

  4. nyugalom azt mondja,

    A légitársaságok megkövetelik, hogy a kütyüket CSAK fel- és leszálláskor kapcsolják ki, vagy amikor a biztonsági öv jelzése be van kapcsolva, egyszerűen azért, hogy az utasok fogékonyak legyenek a történésekre, és könnyen kommunikáljanak, ha bekövetkezik. előre nem látható esemény, különben nem igazán számít. laptop, telefon, táblagép vagy bármi más gomb megnyomásával. Ennek semmi köze az átviteli hullámokhoz, gondolj arra, hogy vannak olyan légitársaságok, amelyek vezeték nélkülit kínálnak a gépben (pl. néhány Norwegian Airlines járat).

  5. Sorin azt mondja,

    A repülőgép fedélzetén internetre csatlakozva speciális berendezéseket szerelnek fel, és némi szigetelést készítenek a repülőgép elektromos rendszerét illetően. Számos cég kínál internetet a repülőgépek fedélzetén, és ez széles körben elterjedni fog.

    Az Egyesült Államok szövetségi törvényei értelmében a kütyüket a teljes repülési időszak alatt ki kell kapcsolni. Igaz, hogy a kütyük miatt nem történt incidens, legalábbis eddig. De azt is figyelembe veszik, hogy a lítium-ion akkumulátorok furcsa viselkedést mutatnak 10 000 méteren. Lásd még a 787-es repülőgép esetét, még mindig folynak tanulmányok ezekről a kérdésekről.

    A cikk ötlete a jogszabályhoz és annak betartásához kapcsolódott… Akár szankcionálod az utasokat, akik figyelmen kívül hagyják ezeket a szabályokat, akár nem!

  6. Nicky Predescu azt mondja,

    Mondom neki, hogy vigyázzunk egymásra, így mindannyian boldogabbak és kevésbé stresszesek lennénk.

  7. Sorin Rusi azt mondja,

    Igen? Na, akkor azt mondom, hogy gyújts rá egy cigire a gépen, közvetlenül melletted, hogy lássam, mennyit bírsz velem egy 3 órás repülés alatt. Végül kinyitok 2-3 kütyüt, hogy kiterítsem melletted. Kényelmes lesz szerintem :).

    Ha látnunk kell egymást, az cselekvési korlátot, elszigeteltséget jelent... Nem szeretek elszigetelten élni :), és az életem mindenek felett áll. Jó lenne tehát cselekedni, ha törvénytelenséget látunk, akár a repülőn, akár a földön…

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.