Hogyan változtassunk a légi közlekedésben május 14. után (interjú Lucian Bode)

1 2.735

A ProTV News tudósítójának adott interjújában Vitalie Cojocari, Lucian Bode közlekedési miniszter kijelentette, hogy jelenleg az Európai Unió szintjén minden tagállam javaslatokkal és megoldásokkal érkezik az európai teher- és személyszállítás újraindítására. De ez a normalizálás a válság előtti szinten fokozatosan és bizonyos közös szabályok betartásával fog megtörténni.

kivonatoltam interjú Lucian Bode úrral (kattintson az interjú meghallgatásához) csak azt a részt, amely közvetlenül érdekel minket. Csak arra gondolok, amit a repülésről mondott, és arról, hogy a légi közlekedés hogyan változik május 14-e után. Az alábbiakban egy részlet az interjúból.

Repülőjegyek pénz helyett utalványok

„Ez nem volt másképp. Egyrészt sürgős intézkedések a válság közlekedési ágazatra gyakorolt ​​negatív hatásainak enyhítésére. Másrészt pedig szóba került, hogy mit csinálunk a válság utáni szakaszban, abban a szakaszban, amikor egyes államok, köztük Románia bejelentették, hogy május 15-től lazítanak az intézkedéseken. A rendkívüli állapot lejártakor pontosan tudnunk kell, hogy az egyes szállítási módok hogyan fognak megvalósulni Romániában és az összes tagállamban.– magyarázta Lucian Bode.

A közlekedési miniszter szerint Románia egyik javaslata a légi közlekedéssel kapcsolatban az volt pénzbeli kártérítést utalványokkal helyettesíteni, a válság miatt meg nem történt utazások esetén.

"Románia egyik javaslata a légi közlekedés területén a 261/2004/EK rendelet ideiglenes módosítása volt annak érdekében, hogy a fuvarozók korlátozott ideig utalványokat ajánlhassanak fel azon utasok járataira, akiknek járatát a COVID-19 miatt törölték. .

Kezdetben 11 állam kérte ezt hivatalosan. A tegnapi tárgyalások végére pedig több mint 20 állam csatlakozott ehhez a felhíváshoz, és úgy gondolom, hogy az Európai Bizottság végső ajánlásaiban megtaláljuk ezt a lehetőséget.– magyarázta a miniszter.

A tisztviselő azt is elmondta, hogy másodsorban a csökkenő légi közlekedés közepette új légiforgalmi előrejelzések és teljesítménytervek kidolgozását szorgalmazta az Eurocontrolon keresztüli légiforgalmi irányítással kapcsolatban.

Hogyan utazz repülővel

A légi személyszállítással kapcsolatban a közlekedési miniszter kiemelte az állampolgárok biztonságos mozgásának biztosítását és a betegségveszély maximális korlátozását.

"Gondoskodnunk kell arról, hogy a polgárok biztonságosan mozoghassanak, és minimális legyen a megbetegedések kockázata. Nem valószínű, hogy május 15-től például minden belföldi és nemzetközi járat újraindul. Mind nemzeti, mind európai szinten megbeszéléseket folytatunk, hogy megvizsgáljuk, hogyan tudnánk fokozatosan újraindítani ezt a tevékenységet. Például a légitársaságok valószínűleg regionálisan indítják újra a belföldi járatokat, nem mind a 16 repülőtérre.

Ehhez tudnunk kell, mi fog történni az egész láncban, a repülőtértől a repülőtéren szolgáltató cégekig, a légitársaságokig, a jegyek kiadásának módja, az utasok elosztása a repülőgépben – mindez A szétválasztásokat tisztázni kell azokban a szabványokban, amelyeket az Európai Bizottságtól kértünk, és amelyek véleményem szerint legkésőbb a jövő héten megérkeznek. Egy sor ajánlást az összes tagállam számára a végrehajtásramondta Bode.

Szabad hely a gépen

Azzal kapcsolatban, hogy a távolságtartás érdekében helyet hagyjanak az utasok között a gépen, a miniszter elmondta, hogy Olaszországból érkezett ilyen javaslat.

"Az ilyen javaslatok a tagállamoktól érkeztek – Olaszország például ezt a javaslatot tette, és elküldte minden tagállamnak, mivel úgy látják, hogy minden válság utáni közlekedési módban elhelyezhető. Konkrétan ezekről a dolgokról nem esett szó.

Megkértem a minisztérium valamennyi közlekedési móddal foglalkozó szakosztályát, hogy tegyenek konkrét javaslatot, mivel látják például a légi közlekedés fejlődését Romániában, figyelembe véve mindazokat az adatokat, amelyek jelenleg országos szinten rendelkezésre állnak. szinten, anélkül, hogy megvárnánk ezeket a szabványokat. És minden szegmensre javaslatot tettek, hogy mi lesz a repülőtéren, milyenek lesznek ezek a színek, hogy távolságot tartsanak." – pontosította a miniszter.

Mit tesz az állam a két romániai szolgáltató, a Tarom és a Blue Air életben tartásáért

"Romániában 15 légitársaságról beszélünk, amelyek közül kettő járatainak több mint egyharmadát üzemelteti - a Taromról és a Blue Airről beszélek, amelyek jelenleg nehéz helyzetben vannak, mert bevételeik több mint 95%-kal csökkentek. Ezzel párhuzamosan megoldásokat találunk e cégek életben tartására, a Blue Air alkalmazottainak 90%-a és a Tarom alkalmazottainak több mint 60-70%-a már technikailag munkanélküli.

Megvan az a memorandum, amelyben a két cég állami támogatást kér, a tartozásuk egy részét a napokban fizették. Jelenleg az a gondunk, hogy ezek a cégek életben maradjanak, életben maradjanak, aktívak maradjanak és a válság után is, és a működés megkezdésekor arról is döntünk, hogyan adjuk ki ezeket az utalványokat, meddig, vagy visszafizetjük a pénzt - mert ezt a lehetőséget nem szüntettük meg, de a szabályzatban foglaltak szerint 7 napon belül nem tudjuk visszafizetni a pénzt", mondta Lucian Bode.

Ez az interjú felhívta mindannyiunk figyelmét néhány ötletre és tervre, amelyet május 14-e után szeretnénk. De nincsenek határozott lépések, semmi konkrét. Várjuk a végső döntéseket!

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.