Leszállás oldalszélben – Leszállás oldalszélben (videó)

11 4.024

Általában elölről fújó széllel száll le, hogy erősebb széllökések esetén irányítani tudja a gépet. Hátulról fújó széllel leszállás nem javasolt, mert előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor a repülőgép irányíthatatlanná válik.

Leszállás oldalszélre – Leszállás oldalszélre

De vannak olyan helyzetek is, amikor a pilótáknak oldalról széllel kell leszállniuk. Ezt a jelenséget Crosswind Landingnek hívják, és a pilótaiskolában tanítják. A szélsebességtől, a repülőgép típusától és a kifutópályától függően a keresztszél leszállás háromféleképpen hajtható végre: rákmentesítés, rák és oldalcsúszás.

oldalcsúszás
by_crab

Nem beszélek a csűrőkről, a féksebességről, a gép bizonyos pozícióban tartásáról, futóműről, touchdownról stb. Az ötlet az, hogy nem kell pánikba esni, amikor a gép ilyen leszállást hajt végre.

A pilótákat kiképezik és felkészítik az ilyen helyzetekre, a repülőgépeket pedig úgy tervezték, hogy ellenálljanak az ilyen jelenségeknek. Hallgassa meg a hajózó személyzet utasításait, és nyugodtan várja meg, amíg a repülőgép eléri a leszállókaput.

11 megjegyzés
  1. Florin Dediu azt mondja,

    Művészek… nagyszerű landolások. Főleg az első a 2. videóban.

  2. Zöld azt mondja,

    Nem tudom, hogy milyen a Crosswind Landing, de olyan vizes nadrágban mentem leszállni Otopenire. Egy pillanatra megállt a szívem, és azt a benyomást keltette, hogy a gép a szárnya hegyével nekiütközik a kifutónak.

  3. Sorin azt mondja,

    Egy repülőgép szárnya nekiütközhet a földnek. A neve - Wingstrike és egy másik cikkben elmondom :)

  4. Sorin azt mondja,

    Florin, és ha azt hiszed, hogy Boeing 777 - 200-300 utassal a fedélzetén :)

  5. Christian Basil azt mondja,

    Gyönyörű oldalszél-leszállások ezek.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.