Az utasok körülbelül 40%-a tapsol leszálláskor

A Skyscanner tanulmánya szerint az utasok mintegy 40%-a tapsol leszálláskor, és az olaszok vezetnek. A legtöbben a pilótának tapsolnak, amikor a gép földet ér, de az olaszok inkább "teátrálisak". Szerintem útvonaltól és repüléstől függetlenül a románok tapsolnak a legjobban, de ne mondjunk ellent a tanulmánynak.

4 4.539

Persze vannak utasok, akik utálják a tapsot, én is közéjük tartozom. Amikor 2011-ben először repültem, az volt az "öröm", amikor az amszterdami repülőtéren leszálláskor hallottam az első tapsot.

Megdöbbentő pillanat volt számomra, és kicsit kínosan éreztem magam, azon kevesek közé tartozva, akik nem tapsoltak, és nem keltek fel a székemből a megfelelő időpontig. Aztán megkérdeztem magamtól:Mitől tapsolnak az emberek a leszálláskor?".

Leszálláskor tapsolnak az utasok

A tanulmány szerint a legtöbben azt mondták, hogy ez köszönet a légiutas-kísérőknek és a pilótáknak. Ám ha mélyen megvizsgáljuk a dolgokat, láthatjuk, hogy sokan tapsolnak, hogy megszabaduljanak a repülés közben felgyülemlett feszültségtől. Meg mások babonából.

Vannak, akik tapsolnak azoknak az időknek, amikor a gépek nem voltak olyan biztonságban, az utasok pedig örültek, amikor megérkeztek a célállomásra. Jelenleg bár a repülőgépet tartják a legbiztonságosabb közlekedési eszköznek, sok utas fél a repüléstől, és nem könnyű számukra a légi közlekedés.

Számukra az a pillanat, amikor a gép földet ér, a béke és az ellazulás pillanata, a taps pedig a feszültség külsőleges formája. A fentebb említett okokat leküzdve szerintem nem okés a taps, nem akkor, amikor jó a repülés, amikor minden a tervek szerint halad.

Az én szemszögemből a légiutas-kísérőknek és a pilótáknak köszönhetjük, hogy tiszteletben tartjuk őket, meghallgatjuk a tanácsokat és tiszteljük a gép többi utasát.

A légiutas-kísérők hallgatása azt jelenti, hogy tiszteljük emberi munkájukat. És ha igazán meg akarjuk köszönni nekik, a lefelé úton mi magunk is megtehetjük.

Az utolsó taps megalázónak tűnik számomra, és nem feltétlenül köszönetnek tűnik. Végül a pilóták és a légiutas-kísérők végzik a dolgukat. Képzettek és fel vannak készítve erre a mesterségre, ahogy a legtöbben más szakmák gyakorlására is.

Tapsoltál buszsofőrnek, taxisnak, eladónak, tengerésznek, vatmannak? Nem hiszem! Talán rendkívüli érdemeiért vagy különleges tetteiért, de nem a napi munkájáért.

Azt tanácsolom, hogy hagyd abba a tapsolást, hanem légy engedelmesebb, tiszteld a körülötted lévőket, és tiszteld azokat, akik törődnek veled. A légiutas-kísérők nem pincérek és csaposok. Az ő feladatuk, hogy kellemes és biztonságos repülést biztosítsanak.

Miért tapsolsz?

4 megjegyzés
  1. Florin Oltean azt mondja,

    Őszinte külföldi oldalakról másolt cikk, sajnos "személyes tanácsokkal" sajátítottad el.
    Szomorú.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Florin, azt hiszem, említettem a cikk forrását és azt, hogy ki végezte a tanulmányt. Az ötleteink és tanácsaink pedig a miénk. Ha figyelmesebben olvasol, jobb lenne

  2. SÍK azt mondja,

    RENDKÍVÜLI, DE MEGKÉRDEZTE ŐKET, HOGY MEGÉRJÉK-E A TAPSOT, HOGY A REPÜLŐ A LEGBIZTONSÁGOS SZÁLLÍTÁSI ESZKÖZ A LEGSZEMÉLYZETESEBBEK KÖSZÖNETE ÉS EZÉRT MINDEN TAPSOT MEGÉRDEMEL.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Minden munkának megvannak az előnyei és hátrányai, vannak kockázatai. Mindannyiunkat meg kell tapsolni, ha megállunk, hogy így gondoljuk. És igen, sokan nem értékelik a tapsot, és a pilóták sem hallják :).

      Taps helyett jobb köszönő szavak a lefelé úton és több figyelem a repülőn. A tisztelet sokkal többet jelent tapsnál.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.