Az első képek a Brassó - Ghimbav nemzetközi repülőtérről

Tegnap sajtótájékoztatón mutatták be a brassói hatóságok a Brassó-Gimbav Nemzetközi Repülőtér leendő termináljának első képeit.

7 11.736

A Brassó – A Ghimbav nemzetközi repülőtér, az egyesek által vitatott, mások által dicsért projekt kezd formát ölteni. Egyelőre csak papíron és Dorin Ștefan építész rajztábláin.

A brassói illetékesek szerdán sajtótájékoztatón mutatták be az első képeket a Brassó-Gimbav nemzetközi repülőtér leendő termináljáról. A konferencián részt vettek: Dorin Ștefan építész; A Brassó Megyei Tanács elnöke, Adrian Veștea; George Scripcaru Brassó polgármestere; Sándor Tamás, a Kovászna Megyei Tanács elnöke.

Brassó – Ghimbav nemzetközi repülőtér

Az előadáson a felsoroltakon kívül több brassói megyei és helyi tanácsos is részt vett. Plusz Brassó megye prefektusa, Marian Rasaliu. Vagyis a brassói politikusok és képviselők szinte minden habja.

Nem beszélhetünk művészetről és építészetről. Elmondhatjuk, hogy a bemutatott építészet nem néz ki rosszul, valóban futurisztikus hangulata van. A terminálépület 11.000 XNUMX négyzetméteres lesz. Ez beton és üveg kombinációja lesz. A tető is üvegből készül, fotovoltaikus panelekkel, amelyeknek az a szerepe, hogy csökkentsék az áramköltségeket.

Dorin Ștefan építész megemlítette, hogy átlagosan 2000 €/négyzetméter költséggel mindent meg lehet csinálni. A terminált pedig úgy tervezték, hogy csúcsidőben akár 3 180 utast szállító repülőgépet is feldolgozzon.

Egy jól fejlett szárazföldi infrastruktúrával rendelkező fejlett országban nem épült volna olyan repülőtér, mint a Brassó-Gimbav. Felesleges lett volna. De mi Romániában élünk, abban az országban, ahol a hatóságok nem tudnak és nem akarnak autópályát / gyorsforgalmi utat építeni Bukarest és Brassó között. Mivel Brassó és Kolozsvár/Marosvásárhely között sincs sok gyorsforgalmi út.

A brassóiak számára nagyon jó alternatíva a nagyszebeni nemzetközi repülőtér. De úgy tűnik, jobb néhány millió eurót elkölteni és repülőteret építeni Tâmpa lábánál. Várható, hogy mikor lesz kész az új Brassó - Ghimbav nemzetközi repülőtér.

7 megjegyzés
  1. Ron Weissberger azt mondja,

    Elolvastam a repülőtérre vonatkozó megjegyzéseket, és nem tudok jobban egyetérteni a szerzővel. Abban az időben, amikor részt vettem a projektben, mintegy 10 évvel ezelőtt, tanulmányunk kimutatta, hogy Brassó régió évente 450,000-750,000 ezer turistát vonz. Ez a szám mára meghaladja az 1 milliót. Nem számítom bele a németországi, a Benelux államokba és a franciaországi üzleti utazásokat, amelyekből az elmúlt 10 év gazdasági fejlődésének eredményeként rengeteg lesz.
    Összefoglalva, a repülőtér fergeteges gazdasági sikereket fog elérni, és sajnálom, hogy nem lehetek részese.

  2. Nem jó azt mondja,

    „Egy fejlett országban fejlett szárazföldi infrastruktúrával nem épült volna fel olyan repülőtér, mint a brassói Ghimbavban. ”
    Rusi úr, ez az érvelés nem tiszteli Önt. Gondold át még egyszer. Brassó légiforgalmi potenciálja 4-5-ször nagyobb, mint Nagyszebené. Vagyis ha Nagyszebenben 10, Brassóban 40 utas van egy gépen, hol lenne jobb felszállni? Teljesen mindegy, melyik repülőtér épül már meg, a jövedelmezőségről van szó, nem a szociális védelemről.
    Az AIBG 2021-re készül el, lesz elegendő kereskedelmi, charter és cargo járat ahhoz, hogy 3 év működés után átlépje a fedezeti pontot. Ha valóban rajong a kereskedelmi repülésért, logikus lenne, ha támogatná az elmúlt 50 év első romániai repülőterének megépítését, és nem csatlakozna a kerítésen túli kecske egészségéért „aggódó” kórushoz.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Felépítését nem ellenezzük. A jelenlegi szárazföldi infrastruktúra összefüggésében pedig a brassói repülőtér a Prahova-völgy kapuja lesz.

      De ha megvolt volna a Bukarest-Brassó autópálya, akkor ez a repülőtér nem lett volna ilyen hatékonyságú.

      Ne feledje, hogy a Prahova-völgybe érkezők több mint 70%-a román, és nem repülnek Otopeniből Brassóba.

      1. Nem jó azt mondja,

        Ezzel a mintával én is találkoztam: "Otopeniből Brassóba nem kifizetődő repülni". Kit érdekel?
        Nem hiszem, hogy az AIBG-nek még egy második problémája sem volt, hogy a bukarestiek rovására forgalmazzon. Több ezer külföldi turista van, akik az infrastruktúra miatt nem jönnek Brassóba (nem, nem az OTP-től jönnének autópályán), valamint olyan nagy cégek, akik lemondanak a környékbeli beruházásokról (Apple, Mercedes stb.) ugyan azért az okért. Igaz, az autópálya hiánya még vonzóbbá teszi a repülőteret. De még az autópálya jelenlétében is "pozitív" lett volna a reptér 4-5 éven belül. Ez évi 800.000 1.000.000 - XNUMX XNUMX XNUMX utas forgalom, amit az AIBG megtesz, autópályákkal vagy anélkül. Túllicitáltam, hogy akkor is lebonyolítsák a forgalmat, ha Brassónak lenne egy fekete-tengeri kikötője. ⁇

        Ezért épül a repülőtér, nem azért, hogy a bukarestiek gyorsabban eljussanak Poianába.

        1. Sorin Rusi azt mondja,

          Oké, ez vicces. Megtartom a kommentedet és válaszolok, ha kész lesz a reptér, hogy megértsd, kit érdekel 😀

        2. Sorin Rusi azt mondja,

          Tudja, hogyan kell útvonalat kiszámítani, és hogyan nyithat meg légi útvonalakat? A brassói vonzáskörzet 10-20 ezer utast vonzhat egy szezonban 2-3 menetrend szerinti járatra?

          1. Nem jó azt mondja,

            Az angol szó: "Let's agreement to disagree". És térjünk vissza ehhez a megjegyzéshez az első, harmadik és ötödik éves működés után. Ezután meghúzzuk a határt, és megnézzük, hogy gazdag képzelőerővel rendelkező erdélyiről van-e szó, vagy becslési hibáról van szó.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.