Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeumát "a világ legfontosabb kulturális projektjének" nevezték.

0 1.299

Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma Zahi Hawass, kiemelkedő egyiptológus és egykori ókorügyi miniszter szerint ez a világ legfontosabb kulturális projektje. Hawass megemlítette, hogy a múzeum a legfontosabb projekt, amelyet Farouk Hosnival, Egyiptom egykori kulturális miniszterével indított, de ez a 25. január 2011-i forradalom miatt befejezetlen maradt.

Figyelemre méltó, hogy az összesen 117 gízai Feddaniból épült múzeum a világ legnagyobb civilizációjának szentelt múzeuma, megnyitását izgatottan várják. A múzeum több mint 5.000 leletet tartalmaz majd Tutanhamon fáraó sírjából, amelyeket felfedezésük óta először mutatnak be együtt. Ezeket a tárgyakat két, a fáraónak szentelt galériában fogják kiállítani.

Hawass elmondta, hogy II. Ramszesz szobrát és uralkodásának obeliszkjét helyezik el a múzeumban, a látogatók pedig királyok és királynők szobrait tekinthetik meg. "A [gízai] Khufu piramisban talált csónakokat három nagy galériával együtt a múzeumba szállítják, amelyek a fontos műtárgyaknak vannak szentelve.", hozzátette. „Nagyon hiszem, hogy ennek a múzeumnak a megnyitása lesz a világ legfontosabb kulturális felfedezése, mert Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma Megmutatta a világnak, hogy Egyiptom valóban törődik ősi leleteivel.

Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma megmutatta a világnak, hogy Egyiptom valóban törődik ősi leleteivel.

Egyiptom második felvonulást tervez Tutanhamon király áthelyezésére Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma. Korábban Khaled El-Anani turisztikai és régiségügyi miniszter bejelentette, hogy a múzeum 2021 júniusára készül el. "A múzeum megnyitójára a világ minden tájáról meghívjuk az államfőket, így meg kell várnunk a korlátozásokat a COVID-19 világjárvány okozta” – mondta El-Anani.

Figyelemre méltó, hogy Egyiptomban egészen a XNUMX. század közepéig nem volt ókori törvénykezés. Több ezer műtárgy, például ékszerek, szobrok, metszetek, sőt egész műemlékek voltak, amelyeket eredeti környezetükből kiemelve magángyűjteményekhez vagy különféle múzeumi csoportokhoz csatlakoztak szerte a világon.

Az egyiptomi régiségek külföldre történő csempészetének visszaszorításában az első lépést 15. augusztus 1835-én tették meg, amikor Mohammed Ali pasa egyiptomi kormányzó rendeletet adott ki, amely megtiltotta minden régiség exportját és kereskedelmét az országban. A rendelet tartalmazta egy épület felépítését is a kairói Azbakia Parkban, egy műemlékek megőrzésére szolgáló házat.

Április 3-án az egyiptomiak tanúi voltak az ország ősi uralkodóinak történelmi felvonulásának a fővároson, Kairón keresztül. A kairói fáraók aranyparádéja dollármilliókba került, és 22 királyi múmia – 18 király és 4 királynő – szállítására szánták a régi Egyiptomi Múzeumból új nyughelyükre, az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeumába (NMEC)5 km-re található.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.