Carpatair és rejtelmei

1 1.000

A Carpatair nagyon furcsán kommunikál, és senki sem érti igazán ennek a légitársaságnak a stratégiáját. Után 5 millió eurós tőkeinfúziót jelentett be, jön a román teljes körű szolgáltatást nyújtó üzemeltető, és bejelenti az új fejlesztési stratégiát, de a flotta változásait is.

Tegnap, 31. május 2013-én az utolsó Saab 2000-es gép elhagyta a Carpatair flottát, 10 évnyi szolgálat után a cég jelvénye alatt, ezzel is fontos változást jelentve a Carpatair stratégiájában: áttérni a közvetlen járatokra, temesvári megállás nélkül.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Az YR-SBB repülőgép (Saab Bravo Bravo) volt a főszerep a temesvári „Traian Vuia” Nemzetközi Repülőtér peronján, abban a városban, ahol a cég központja található. A légcsavaros (turbópropeller) repülőgépeket nagyobb, közepes távolságú sugárhajtású repülőgépekre cserélik, a Carpatair stratégiáját változtatva pont-pont repülések fejlesztésére irányul azokon a romániai repülőtereken, ahol a légitársaságok közötti szabad versenyt ösztönzik.

Így a Carpatair elhagyja a temesvári csomópontot, és inkább a közvetlen járatokat részesíti előnyben a román és a nyugat-európai repülőterek között. Kíváncsi vagyok, hogy a bukaresti repülőtérről is újraindítják-e a járatokat. Vagyis június 22-től a Carpatair feladja a Temesvár - Bákó, Temesvár - Craiova és Temesvár - Iaşi belső útvonalakat.

Olvas: Bukarest - Temesvár - Bukarest SAAB 2000 Carpatair-rel

A svéd gyártású Saab 2000-es repülőgéphez kapcsolódóan a világ egyik legerősebb és leggyorsabb turbólégcsavaros repülőgépe, repülési sebessége meghaladja a 665 km/h-t. 2003 és 2013 között a Carpatair 18 repülőgépből álló flottát üzemeltetett a temesvári repülőtérről, amelyből 14 volt Saab-2000. A román légitársaság ezzel a világ legnagyobb Saab-2000 légitársaságává vált. A SAAB-10 repülőgépek 2000 éves működése alatt több mint 3.5 millió utast szállítottak.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.