Szüksége van Romániának közvetlen járatokra a Bukarest - Peking útvonalon?

7 938

1. április 2013-jén csináltam egy csínyt és bejelentettem az útvonalat Peking – Bukarest a China Eastern Airlines légitársasággal. A hírt az Airlines Travel számos olvasója nagy lelkesedéssel fogadta. Digi 24 letöltött információ (nincs forrás) és ezek alapján készített egy teljes jelentést.

Abban a reményben választottam ezt a viccet, hogy egyszer lesz közvetlen járatunk Bukarestből Pekingbe. És hogy a címbeli kérdésre válaszoljak, Romániának közvetlen járatokra van szüksége Ázsiába, és Kína az egyik célország. Az MFA honlapja szerint Kína Románia első kereskedelmi partnere Ázsiában, és a 18. helyen áll a külföldi befektetők között. 2004-ben Hu Csin-tao, a kínai PR elnökének romániai államlátogatása alkalmából aláírták Románia és a Kínai Népköztársaság Közös Nyilatkozatát a széles körű baráti és együttműködési partnerség létrehozásáról. 2005 óta Bukarest testvérváros Pekinggel.

A310 TAROM

A hónap elején Victor Ponta miniszterelnök hivatalos látogatást tett Pekingben. Victor Ponta közleményében azt mondta: Javasoltam, hogy Románia és Kína kapcsolatát a Románia legmagasabb szintjére, a stratégiai partnerségre emeljék.. Victor Ponta közvetlen járatokat szeretne a Bukarest-Peking útvonalon, és szükség esetén támogatja a Taromot a vonal megnyitásához.

Jelenleg a TAROM-nak nincsenek hosszú távú repülőgépei, és támogatásra, különösen anyagi támogatásra lesz szüksége, ha a Bukarest-Peking útvonal üzemeltetésére alkalmas repülőgépeket kíván vásárolni. De nem hiszem, hogy ez túl korán megtörténik. A TAROM sem gazdaságilag, sem vezetői szinten nincs jó időszakban. A TAROM Igazgatóságának néhány tagja rosszindulatú kijelentésekkel érkeztek Christian Heinzmannhoz, a légitársaság privát vezérigazgatójához, aki talán azon kevesek egyike, aki bármit is tett a TAROM-ért.

Dan Pascariu, a Tarom igazgatótanácsának elnöke pesszimistább, és azt mondta:Milyen magas lehet néhány Bukarest-Peking járat gyakorisága, hogy a gépek tele legyenek, és nyereségesek lehessenek? Mert ha hetente vannak, a személyzet egy hétig ott marad, akkor a költségek annyira megnövekednek, hogy végül egy ilyen repülés veszteségessé válhat.„. (forrás: lens.info)

Szeretnék ellentmondani Pascariu úrnak, és elmondani, hogy a Bukarest-Peking járatokat ugyanazzal a repülőgéppel és ugyanazzal a személyzettel akár hetente egyszer is lehet üzemeltetni, de akár 48 órás szünettel a Bukarest-Peking és a Peking-Bukarest közötti járatok között. . A repülőgép például kedden indulhat el Bukarestből, és csütörtökön térhet vissza. Miért kell a legénységnek egy hétig Pekingben maradnia? Szerintem heti két járat lenne. A szállás pedig szerintem nem lenne olyan nagy baj a verseny jövedelmezőségéhez képest.

Meggyőződésem, hogy a Bukarest - Peking útvonalon induló járatok nyereségesek lehetnek. Sok román turista évente Kínában nyaral, különösen Peking, Hong Kong, Sanghaj, Makaó, de a szomszédos országokban is, például Vietnamban, Tajvanon, Thaiföldön stb. Ráadásul sokkal több kínai turistát tudunk Romániába csábítani.

Sok kínai üzletembernek van üzlete Romániában. Az Országos Cégjegyzéki Hivatal adatai szerint 30 kínai és román-kínai vegyes vállalat jött létre Romániában (2012. június 10441-ig), a romániai kínai befektetések értéke kb. 410,7 millió USD, amivel a kínai PR a 18. helyen áll a Romániában befektető országok rangsorában.

Ma mindannyiuknak Európa főbb csomópontjaiba kell repülniük. Fárasztó, sok elveszett óra az átszállásnál, extra járatok, magasabb költségek. Jelenleg egy Bukarestből Pekingbe tartó járat átlagosan körülbelül 13-15 órát vesz igénybe átszállással, a repülőjegy ára pedig 600 euró körül kezdődik (oda-vissza út). A közvetlen járatok sokkal kényelmesebbek és anyagilag előnyösebbek lennének. Ne hagyjuk ki a rakomány oldalát sem. Jelenleg az árucsere vízen történik, és sokáig tart. A közvetlen járatok nagyban leegyszerűsítenék a helyzetet.

És ha a TAROM nem használja ki a helyzetet, akkor minden bizonnyal kihasznál egy kínai céget, és megnyitja a Bukarest-Peking útvonalat. És nem, ez nem a China Eastern Airlines lesz, mert nincs fő csomópontja a pekingi repülőtéren. De az Air China-t, a China Southern Airlinest vagy a Hainan Airlinest várom. Valószínűleg idő kérdése lesz, mikor jelentjük be a Bukarest-Peking útvonal megnyitását.

7 megjegyzés
  1. Alin azt mondja,

    A legfontosabb adatok itt találhatók - http://www.anna.aero/2012/12/12/the-big-leak-which-airports-are-on-turkish-airlines-route-network-shopping-list/
    A listában az OTP-t tekintve látható, hogy az első 5 utastranszfer forrás között van a törökországi Pekingbe, Kantonba, Hongkongba, Sanghajba és Szingapúrba. Ezt Taromnak tudnia kell.

    De azt mondom, hogy a Taromnak nyereségessé kell válnia, mielőtt belevágna a Long Haulbe.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Nos, sok román utazik Ázsiába különböző európai és azon túli csomópontokon keresztül. Szóval egy közvetlen járat nagyon jó lenne, leszállás nélkül, elveszett órák nélkül és talán olcsóbb is.

  2. Paul azt mondja,

    valószínűleg ha kell, akkor lesz román útvonal Pekingbe, de szerintem jelenleg nincs nagy forgalom Peking felé.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Paul, pontosan azt, amit fentebb mondtam. Sok utas utazik Ázsiába, Kínába, Romániából indulva, de kénytelenek leszállni.

  3. György azt mondja,

    Biztos vagyok benne, hogy erre gondolnak. Az egyetlen potenciálisan jövedelmező közép-hosszú futárút Peking lenne... Szerintem nincs más. És egy repülőgép karbantartása és üzemeltetése csak erre az útvonalra, őszintén úgy gondolom, hogy sokkal kevesebbet ad a végső számításokhoz. Wet lease géppel egy-két évig ki lehetne próbálni ezt a lehetőséget, de szerintem még mindig nincs elég forgalom.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Ne felejtsük el, hogy az A310-ről akarnak lemondani. Tehát amúgy is szüksége lenne egy gépre a közepes és hosszú repülésekre. Jelenleg úgy tudom, hogy az A310-nél hosszabb távra gyártanak töltőket. Még az A310-es Pekingbe is használható. Információim szerint az A310 hatótávolsága 8000 km, Pekingig pedig kb 7050 km.

      Hiszem, hogy hosszú utakat lehet nyitni, ha van vágy és egy jól elkészített üzleti terv.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.