Az Airbus 29 000 új repülőgép piacát becsüli a következő 20 évben

5 589

A légi közlekedés a világ minden régiójában elérhetőbbé válik, és a légi forgalom évente mintegy 5%-kal növekszik. Ez a növekedés több utast, több kereskedelmi repülőgépet igényel a szállításhoz, több repülőteret és nagyobb repülőtereket stb.

Egy tanulmány szerint Airbus – Globális piaci előrejelzés (GMF), a következőkben 20 év (2013-2032) szükséges lesz 29220 új utas- és teherszállító repülőgép, minden értékelése: 4.4 billió dollár. A 29220-ból kb 28350 kellene az utasszállító gépekhez, a piac értéke 4.1 billió dollár. Ezeknek a, 10400 repülőgép váltja fel a jelenlegi flotta nagy részét. A tanulmány azt mutatja, hogy a globális légiflotta megduplázódik a következő 20 évben. Jelenleg a globális légiflotta körülbelül 17700 2032 repülőgépből áll, és 36500-re eléri a XNUMX XNUMX darabot.

Airbus_GMF-2013_press_conf

Egyes régiókban a gazdasági növekedés, az utazás könnyedsége, az urbanizáció, a turizmus, a megközelíthetőség – ezek azok a tényezők, amelyek a légi forgalom növekedéséhez vezetnek. Sőt, a becslések szerint 2032-ben a jelenlegi 89-vel szemben 42 megaváros lesz, és a távolsági forgalom nagy része közöttük zajlik majd. Az új becslések szerint 2032-ben körülbelül 6.7 milliárd utas fog repülni, ami több mint kétszerese a jelenlegi 2.9 milliárdnak.

Az Airbus becslései szerint egyre több nagy légitársaság szeretne szélestörzsű repülőgépeket vásárolni, hogy több utast szállítson és kevesebb járatot üzemeltethessen. Így sokkal hatékonyabban tudom kihasználni a nagyon zsúfolt repülőtereken kiosztott résidőket. A másik hangsúly az alacsonyabb üzemanyag-fogyasztáson lesz, és itt jönnek a képbe a közeljövő gépei.

Nagyon nagy repülőgéppiac körülbelül 1300 milliárd dollárra becsülik, 520 milliárd dollár értékben. Ide tartozik az A380, a piac legnagyobb utasszállító repülőgépe. A kereslet 47%-a az ázsiai-csendes-óceáni térségből érkezik, ezt követi a Közel-Kelet 26%-kal és Európa 16%-kal.

A kétszínű repülőpiac 6780 darabra becsülik, 1.8 billió dollár értékben. Ide tartozik többek között az A350 XWB és az A330 repülőgép. A kereslet 48%-a az ázsiai-csendes-óceáni térségből érkezik, ezt követi Európa 15%-kal és a Közel-Kelet 13%-kal.

Egyfolyosós repülőgéppiac A becslések szerint 20242 darab 1.8 billió dollár értékben van, ami a teljes új repülőgéppiac 71%-át teszi ki. A kereslet 34%-a az ázsiai-csendes-óceáni térségből érkezik, ezt követi Észak-Amerika és Európa 23%-kal. A fapados cégek sikere jelentősen hozzájárult ehhez a kereslethez. A becslések szerint 2032-ben a fapados légitársaságok piaci részesedése 21 százalék lesz.

Örömmel látom, hogy a Boeing és az Airbus azonos becsléseket készít az éves légi forgalom növekedéséről, de úgy tűnik, nem tudnak megegyezni az új repülőgépek szükségességéről. június 11-én, A Boeing 35 000 új repülőgép piacát becsüli a következő 20 évben. Érdemes megjegyezni, hogy ezek a becslések a teljes repülőgép-piacot lefedik, nem csak az Airbust és a Boeinget. És mégis, hol "elveszett" a 6000 gép, a Boeing és az Airbus becslései közötti különbség?

5 megjegyzés
  1. Ionut azt mondja,

    Ezért a Tarom mindenhol széles testet keres! Ne elégítse ki a keresletet… Ostobaság… Csak marketingstratégiák a Boeingnél és az Airbusnál és mindenhol! Ez azért van, hogy ez a légiközlekedési üzlet világszerte működjön. Nem: Legyen pilóta, légiutas-kísérő, szerelő stb., vásároljon olyan repülőgépet, amelyhez csak a képzési központokban és a légitársaságoknál kell pénzt gyűjtenie. Konkrét példa: Romániában évek óta semmi sem történik a repülés területén... csak munkanélküliek, akik "magasságban" akarnak lenni.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      És mi a helyzet az utasok éves növekedésével? Évről évre egyre többet repül. Sok fiatal pilótát és légiutas-kísérőt ismerek, akik dolgoznak és dolgoznak. Ráadásul Romániának technikusokra van szüksége. Akik most a földön vannak, azok megöregedtek, és a következő években lecserélik őket. Kivel? Ilyenek a pilóták, a légiutas-kísérők is. Köztudott, hogy a TAROM-nak elég alacsony átlagéletkorú stábja van… De van még egy probléma, mert "költségvetésűek" és nehezebb a toborzás.

  2. Sorin Rusi azt mondja,

    Emellett a regionális repülőterek is megindultak. A Wizz Air 4-5 repülőtérről rendelkezik járatokkal, a Carpatair Craiováról és Temesvárról, a Blue Air Bákóból és Bukarestből repül. Nem mondhatjuk, hogy nem történt semmi!

  3. RA mester azt mondja,

    Ha továbbra is a növekedésről beszélünk nem. Azt is el kell mondanunk, hogy az Airbus nemrég jelentett be egy nagy - 31 darabos - A350-es megrendelést a Japan Airlines-tól (JAL), 9,5 milliárd dollár értékben! Szembetűnő, hogy az A350 sikeresebb lesz, mint a B787, ami eléggé "ráncos" az akkumulátorproblémák miatt - még ha időközben megoldották is a problémát.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Tudom a hírt. Működik! A sikerről nem tudok nyilatkozni. Annyi biztos, hogy egyelőre a 787-es repül, az idősebb testvér pedig a piacra készül. Érdekes párharcnak lehetünk szemtanúi felfordulásokkal.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.