Megkezdődnek a munkálatok a Brassó-Gimbav nemzetközi repülőtéren

3 2.330

Brassó néhány éven belül felkerül a romániai működő repülőterek térképére. Így elkerülhetjük a végtelen autósorokat a Prahova-völgyben, és sokkal gyorsabban érjük el a hegyi üdülőhelyeket. Szükséges beruházás a környék turizmusának fejlesztéséhez, de a brassóiak számára is. 20 évnyi ígéret, projekt és számítás után 2013-ban elkezdődnek a munkálatok.

A Brassó-Gimbav nemzetközi repülőtér kifutópályájának építésének megkezdésére vonatkozó szerződést vasárnap írták alá a Megyei Tanács és a pályázat nyertes Vectra Service SRL társasága. A kifutópálya elkészülte után jövőre kezdődik a terminál építésére kiírt pályázat, amelyre – mint azt a megyei tanács elnöke, Aristotel Căncescu nyilatkozta – már külföldi cégek is érdeklődnek.

A kifutópálya 2850 méter hosszú és 45 méter széles lesz, a munkálatok jövő tavasszal kezdődnek. A jelenlegi nemzetközi szabványoknak megfelelően, speciális betonból készül, az aszfaltos repülőgépek kormányzására szolgáló elrendezésekkel és sávokkal.

A CJ elnöke elmondta, hogy két éven belül leszállhatnak az első gépek a brassói repülőtéren. A kifutó megépítésének ára 12,7 millió euró plusz áfa.

3 megjegyzés
  1. Christian Basil azt mondja,

    Ez a Prahova-völgyi sorok miatt nem érvényes - az emberek nem engedhetik meg maguknak, hogy Bukarest - Brassó között repüljenek (rövid repülőút, tehát kis repülők, leszállással / felszállással egy viszonylag drága repülőtérről - Otopeni; a költségeket a pénz májustól kevés jegy, így automatikusan drágább jegyek).

    Nem lesz kifizetődő Bukarestből Brassóba repülni, és utána úgy gondolni, hogy valahogy el kell jutni Otopeni/Ghimbavba – tehát a tömegközlekedést is fizetni kell. Aztán a hegyekbe menők általában poggyászokkal, sílécekkel, stb. mennek el. - Bukarest-Brassó valami olcsó lenne, tudjuk, hogyan fizetik a románokat a plusz poggyászért.

    Ha a brassói repteret csak a bukarestiek repülésére építik, az nem fog 5 évig kitartani.

  2. Sorin azt mondja,

    Nos, nem csak a bukarestieknek kell repülniük, hanem azt is gondolni, hogy manapság sok turista érkezik Otopenibe, és megy a Prahova-völgybe. A jövőben közvetlenül elérhetik Brassót, így a sorban állók egy része kilép a rendszerből.

    Aztán vannak pénzesek, akik úgy gondolják, hogy inkább fizetnének egy kicsit többet, és otthon hagynák az autóikat.

    Úgy gondolom, hogy egyensúly lesz a szárazföldi és a légi közlekedés között. Ráadásul a vasutat sem szabad elhanyagolni. Jelenleg vannak olyan vonatok, amelyek jól végzik a dolgukat, és itt a magánvonatokra gondolok.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.