A China Southern Airlines A380-as repülőgépei a vonatokkal versenyeznek Kínában

2 824

Szeretek repülni, szeretem a repülőgépeket, és népszerűsítem ezt a közlekedési eszközt. Európában nagyon könnyű kiemelni a repülős utazás előnyeit, Kínában viszont már bonyolódnak a dolgok. A kínaiaknak van a világ egyik legjobb vasúti hálózata. Olyan gyorsvonatokkal rendelkeznek, amelyek több ezer utas szállítására képesek. Velük nincs késés. Minden másodikra ​​megy.

vonat_kína

Hogyan versenyeztek az Airbus A380-asok a vonatokkal Kínában? Nos, nagyon egyszerű. December 2.298-án avatják fel a Kína fővárosát Dél-Kangcsouval összekötő 26 kilométeres vasutat. A távot körülbelül 8 óra alatt teszik meg, ennek oka, hogy a vonatokon 300 km/h-s sebességkorlátozás lesz érvényben. Ez a szakasz a Pekinget Hongkonggal összekötő fő vasút része 2015-ig.

A380 China Southern Airlines

Ugyanezt az útvonalat, de repülés közben a China Southern Airlines Airbus A380-as repülőgépekkel üzemelteti, és a távolságot körülbelül 4 óra alatt teszik meg. Az útvonal azonban nem kifizetődő a légitársaság számára, és az utasok gyakran elégedetlenek a rossz időjárás, repülési korlátozások stb. miatti késésekkel.

Úgy gondolom, hogy ezeken a sérelmeken túl az ár is fontos szerepet fog játszani. A vonatköltségek még nem ismertek, de a Peking-Guangzhou körülbelül 260 dollárba kerül az A380 China Southern Airlines légitársasággal. Repülővel utaznék, mert az idő félúton. De ez most nagyon függ a vonatjegyek árától. Azt hiszem, Julian most boldog! És valószínűleg nem írnám meg ezt a hírt, ha Brăduţ (tedoo.ro) nem tett közzé semmit az Alien vs. Predator a Facebookon!

2 megjegyzés
  1. Iulian Sîrbu azt mondja,

    Sorin, amikor azt mondod, hogy Európában a légi utazás előnyeire, melyik Európára gondolsz pontosabban? Ne felejtsük el, hogy nyugaton a vonatot nagyon használják és nagyra értékelik, az olyan útvonalakat, mint London - Párizs, London - Brüsszel, London - Dél-Franciaország síterepei, Párizs - Frankfurt szinte kizárólag vonattal teszik meg, beleértve az embereket is. üzlet, mert az utazási idő rövidebb vagy valamivel hosszabb, mint a repülővel, alacsonyabb árak, rövidebb vagy egyáltalán nincs bejelentkezési idő, sokkal hosszabb a poggyász súlyhatára stb. Ráadásul a vonat vitathatatlan előnye, hogy A város központját elhagyva B város központjába érünk, így a többi közlekedési eszköz – például a taxi – költségei jelentősen csökkennek.

    Bárcsak ugyanezeket az érveket tudnám felhozni Románia mellett, de úgy tűnik, még nincs itt az ideje. Egyetlen jó hír a vasutak számára, hogy a Magyarországról induló vonatok egyetlen mozdonyral közlekednek, akár a magyar, akár a román üzemeltető számára, így lerövidül a menetidő.

    Visszatérve Kínába, ahogy fentebb is mondtam, add hozzá a 4 órát repülővel és a városból a repülőtérre, majd a repülőtérről a városba való eljutáshoz szükséges időt, és látni fogod, hogy ebben az esetben miért preferálják az emberek a vonatot. A legtöbben nem értékelik az egyik helyről a másikra utazást, és ez a fő oka annak, hogy néha a repülőt részesítik előnyben, néha a vonatot 🙂

    Visszatérve Kínába,

  2. Sorin azt mondja,

    Julian, nem tagadom, amit mondtál. De a vonat Európában sokat veszített, sok éven át egymás után. Most anyagi okokból felépülhet. Emelkedtek a repülőjegyek a magas üzemanyagköltségek miatt, a gazdasági válság csődbe vitt néhány céget, nem volt sok pénzük az embereknek stb.

    De ne felejtsük el, hogy a légiközlekedési ipar hatalmas fejlődési folyamatban van. Ez a növekedés helye, és addig tart, amíg a nagysebességű vonatok meg nem jelennek, 800 Km / h felett :).

    Minden közlekedési módnak megvannak az előnyei és a hátrányai. De egyre szebb felülről látni a világot :)!

    Ami az időzítést illeti, ne hagyja, hogy a vonat leterítsen. A dolog relatív. Vannak repterek, amik a városok közepén vannak fixen :). Ráadásul még a repülőre sem kell bejelentkezned, ha tudod, hogyan kell online dolgozni:D… Szóval tegyél bizonyos kijelentéseket! :)

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.