A TOP 10 légiflotta világszerte (2023)

Több mint 6 éve figyeljük az eget, és figyelünk mindent, ami a repülés világában repül. Hírek, vezércikkek, interjúk és kritikák ezrei íródnak ez idő alatt. Számos csúcsot publikáltam a repülés világában. Ebben a cikkben pedig bemutatjuk a "TOP 10 légiflottát világszerte"!

3 24.608

Több mint 12 éve figyelem a repülést. Szenvedélyes vagyok a repülések, repülőgépek, statisztikák és számok iránt. Szorosan követem néhány légitársaság fejlődését, és szívesen veszek részt a repülés fontos pillanataiban. Írtam az új útvonalakról, a légitársaságok elindításáról, sőt néhány gép készítéséről is (a tervezéstől az első kereskedelmi járatig).

Új TOP-ot készítettünk számotokra. Ez a "TOP 10 légiflotta a világon" - 2023-ban érvényes rangsor. Valószínűleg kíváncsi vagy, hogy mely légitársaságok rendelkeznek a legtöbb géppel. Azt is megkérdeztem magamtól, hogy összesen hány kereskedelmi repülőgép található az üzemi szolgálatban.

Globális adatok szerint megközelítőleg 30 000 kereskedelmi (áru- és utasszállító) repülőgép van a világon. Az airliners.net több mint 39 000 repülőgép létezését jelenti be, beleértve a katonai repülőgépeket is.

A TOP 10 légiflotta

De ne vesztegessük tovább az időt, és kezdjük a munkát. Az alábbiakban a legnagyobb légi flották láthatók, amelyeket idővel és sok pénzből építettek. Hagyományos légitársaságokról beszélünk, sok éves repüléssel.

10.Air Canada

boeing-787-új-livery-air-canada-landing

Megnyitjuk a 10. hely rangsorát, amely úgy tűnik, az Air Canada (Star Alliance) és leányvállalatai tulajdonában van. A kanadai légi fuvarozó flottájával rendelkezik 409 repülőgép (beleértve az Air Canada Rouge és az Air Canada Express leányvállalatait). Ez egy tarka flotta, amely Airbus, Boeing, Bombardier, Embraer repülőgépekből áll. Az operatív hálózat több mint 350 célállomásból áll világszerte.

9 Lufthansa

Ellenőrzéseink szerint a 9. helyen a Lufthansa (Star Alliance) áll leányvállalataival (Lufthansa CityLine és Eurowings). Nem számítunk bele a Lufthansa társaságokba. A Lufthansa flottája számít 449 repülőgép. A legtöbb Airbus, az A320, A330, A340, A350 és A380 családból. A Boeingtől a Lufthansa mindössze 747 darabot birtokol. A Lufthansa CityLine leányvállalata rendelkezik a Bombardier és az Embraer regionális repülőgépeivel. A működő hálózat több mint 370 belföldi és nemzetközi célállomással rendelkezik.

8. RYANAIR

RYANAIR

Maradunk Európában, és a 8. helyen a RYANAIR cég áll. Az "öreg kontinens" legnagyobb fapados fuvarozója flottával rendelkezik 563 repülőgép és 205 célállomásra repül. A RYANAIR homogén Boeing 737-800 típusú repülőgépekből álló flottával rendelkezik. 2019-től Boeing 737 MAX 200 típusú repülőgépeket kap.

7 China Southern Airlines

Kínába repülünk, hogy bemutassuk Önnek a 7. légi fuvarozót. Ez a China Southern Airlines, amelynek flottája van 655 repülőgép (beleértve a rakományt is). A flotta Airbus, Boeing, Embraer repülőgépekből áll. Az operatív hálózat több mint 200 belföldi és nemzetközi célállomásból áll.

6.China Eastern Airlines

China Eastern

Kínában maradunk, és bemutatjuk a régió legnagyobb légitársaságát. Ez a China Eastern Airlines-ról és a róla szól 656 repülőgép (beleértve a kisegítő repülőgépeket is). A SkyTeam tagja, a China Eastern Airlines több mint 220 célállomásból álló hatalmas hálózattal rendelkezik világszerte. A flotta Boeing és Airbus repülőgépekből áll, a klasszikus egyfolyosós repülőgépektől a leghatékonyabb és legmodernebb szélestörzsű repülőgépekig.

5. FedEx Express

Az 5. helyen a világ legnagyobb légi teherszállítója, a FedEx Express áll. Flottája több mint 733 repülőgépek (beleértve a partnerflottákat is), és több mint 375 célállomásra repül világszerte. A flotta tarka, hosszú és közepes utakra Airbus és Boeing gépekből, de rövid és regionális járatokra ATR-ekből és Cessnából is áll.

4. Southwest Airlines

délnyugati légitársaságok

A 4. helyen áll a világ legnagyobb fapados légitársasága, a Southwest Airlines. Erről a cégről elmondhatjuk, hogy a fapados légi közlekedés úttörője. 1971-ben kezdte meg működését. Flottája van 878 repülőgép és 125 célállomásra repül Észak-Amerikában. Naponta nem kevesebb, mint 4000 járatot üzemeltet az Egyesült Államok legnagyobb fapados légitársasága, a Southwest. Minden repülőgép Boeing B737 család (737-700 és 737-800). Plusz 300 új repülőgép megrendelésre.

3 United Airlines

Itt állunk a dobogón, a 3. helyen pedig a United Airlines (Star Alliance) légitársaság áll. Számításaink szerint ennek a légitársaságnak a flottája van 930 repülőgép (beleértve a leányvállalatokat is). Az Egyesült Flotta 350 belföldi és nemzetközi célállomásra repül. A flotta nagyrészt Boeing repülőgépekből áll, a klasszikus 737-700-asoktól a modern Boeing 787-9 Dreamliner repülőgépekig. A United legnagyobb csomópontja a Chicago-O'Hare, ahonnan naponta több mint 530 járatot indít 188 célállomásra.

2 Delta Air Lines

Airbus-A350-900-Delta-Air-Lines-3

A 2. helyen az Egyesült Államokból származó fuvarozónk is van. Ez a Delta Air Lines (SkyTeam), amely egy működő flottával rendelkezik 960 repülőgép (beleértve a leányvállalatokat is). A flotta nagyrészt Boeing repülőgépekből áll, de az Airbust sem hanyagolták el. A Delta rendelkezik a McDonnell Douglas MD-88 / MD-90 repülőgépek legnagyobb flottájával is. Utóbbit a modern Airbus A321, Boeing 737-900ER és Bombardier CS100 típusú repülőgépek váltják fel.

1 American Airlines

Itt vagyunk, elérjük a rangsorunk első helyét. Az American Airlines rendelkezik a világ legnagyobb repülőgép-flottájával. A US Airways-szel való egyesülést követően az amerikai flotta megérkezett 1540 repülőgép (beleértve az American Eagle leányvállalatát is).

Ha csak az American Airlines-ról beszélünk, a flotta 980 gépet számlál. Airbus, Boeing, Embraer és Bombardier repülőgépekből áll. A OneWorld tag American Airlines 350 célállomásra repül világszerte, az American Eagle leányvállalata pedig 240 célállomásra repül az Egyesült Államokban, Mexikóban, a Karib-térségben és Kanadában. Az American Airlines legnagyobb csomópontja a texasi Dallas/Fort Worth, ahonnan napi 802 járatot üzemeltet 216 célállomásra. Az American Airlines évente több mint 200 millió utast szállít.

10 légi flotta – az összes kereskedelmi repülőgép 25%-a

A 10 légitársaság több mint 7000 kereskedelmi repülőgép tulajdonosa, ami az összes üzemben lévő repülőgép mintegy 25%-a. Az ICAO szerint több mint 5000 légitársaság működik világszerte. Oké, sokuknak 1-2-3-5 kereskedelmi repülőgépe van.

Romániában van TAROM 16 géppel; Carpatair 4 géppel; DAN Air 4 géppel, FlyLili 4 géppel, Animawings 2 géppel.

3 megjegyzés
  1. Pompilu azt mondja,

    Minden tiszteletem mellett, repült a Qatar Airways légitársasággal? Az Emirates-szel? Azt hiszem, nem! Értékeléseknél jó, ha minden adat birtokában van. Chir és Flydubai messze a Ryanair felett vannak! Igen, ez a témája, de a BT nem is szokott lenni.

    1. Sorin Rusi azt mondja,

      Mit nem értettél meg a flotta méretéből, nem a szolgáltatások minőségéből?

      A tetején a legnagyobb flották láthatók. Vagyis a világon a legtöbb géppel rendelkező légitársaságok. Nem a minőségükről beszélünk.

      A legjobb cégeknek van még egy cikkünk https://airlinestravel.ro/top-5-cele-mai-bune-companii-aeriene-din-lume-in-2019-vezi-cine-e-pe-primul-loc.html

    2. Sorin Rusi azt mondja,

      Ha felületes vagy, az nem a mi hibánk, mert nem olvasol el mindent figyelmesen.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.