A poggyászsávok problémája és a végtelen sorok a bejelentkezési pultoknál a Henri Coanda repülőtéren

0 1.077

Véget értek az ünnepek, és a románok kezdenek más országokba költözni. Arról a diaszpóráról beszélünk, ahol több mint 4 millió román él. Sokan közülük csak húsvétkor és karácsonykor érkeznek Romániába. A napokban a fő hír a határokon zajló zsúfolt forgalomról szólt, de a zsúfolt repülőterekről is.

És mindez 3. január 2020-án tetőzött, amikor románok százai álltak végeláthatatlan sorban állásban a bejelentkezési pultoknál. Normális sorban állni, ha utasok ezrei akarják elhagyni az országot. De az idegek megfeszülnek, ha valami nincs rendben a repülőtéri infrastruktúrával.

A nap első részében több száz utasnak kellett várakoznia a poggyászsávra a bukaresti Henri Coanda repülőtéren. Románia fő repülőterének, az ország fő kapujának, gondjai voltak a csomagjaival.

Hivatalos nyilatkozat a Henri Coanda nemzetközi repülőtértől

3. január 2020. első felében torlódások alakultak ki a Henri Coanda repülőtér check-in pultjainál, elsősorban az utasok által átadott nagyszámú feladott poggyász miatt. Nagyon sok volt belőlük, a hétköznapok szintjén felül. Ilyen körülmények között, bár a csomagtartó övrendszerében nem volt hiba. A kezelőszemélyzet nem megfelelő túlterhelése és rakodása miatt szakaszosan működtek. Emellett ismétlődő áramkimaradások voltak a repülőtér áramellátásában, ami kisebb kimaradásokhoz vezetett a terminál más rendszereiben is. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a létfontosságú rendszerek tápellátása is generátorral van ellátva, hogy azok megszakítás nélkül működjenek. Arra is felhívjuk a figyelmet, hogy a versenyen nem történt jelentős késés.

Jó! Megértem, hogy a repülőtér a nap első részében nem áll készen óránként több ezer utas feldolgozására. Túl sok járat, túl sok utas feltöri a rendszereket. Nos, akkor miért hagyták jóvá a járatokat?

Ezen túllépve mi a hibám, mint utas? Kifizettem a jegyet, kifizettem egy-két feladott poggyász szállítási jogát. Az utasok 99%-a megfelel a légitársaságok által előírt méreteknek és súlyoknak. Nos, akkor hol lenne a probléma?

A közlemény azt is felrója a kezelőszerveknek, hogy nem megfelelően használták a szalagot. De mit csináljak velük? Üljek rá és fékezzem le? Indiai sorba rakjam a poggyászt? Csinálok piramisokat poggyászból? A repülőtéren az utasoktól kapott információk szerint ezek az ügynökök végül kézzel hordták a poggyászt, mert nem sok poggyászkocsit találtak.

A beruházások hiánya és a rendszerek rossz karbantartása

És most ülök és csodálkozom. De hogyan tudnak a világ más részein lévő repülőterek óránként több tízezer utast feldolgozni? Lesznek jobb, jobban teljesítő zenekaraik? Oké, több termináljuk van? Nem olyan a tömeg, mint a bukaresti reptéren?

Hadd mondjam el, hogyan. Csomagpánt-problémák történtek kiterjesztett terminál (a 2012-ben megnyitott). 2012 óta és mostanáig kevés beruházás történt az infrastruktúrába. És nyilván a csomagszállító szalagnak sem hinném, hogy jót tett a korszerűsítés. És ha a beruházások hiányoznak, az eredmények ma láthatóak. De könnyebb másokat hibáztatni és áldozatot hozni.

Ha ez a helyzet elszigetelt eset lett volna, akkor talán már túljutottam volna a problémán. De nem, a Henri Coanda nemzetközi repülőtéren gyakoriak a problémák. 2019 szeptemberében több rendszer meghibásodott mert a 0,4 kV-os megszakító alállomásról. Ról ről röntgenfelvétel az Otopeni repülőtéren történt katasztrófáról majd máskor beszélünk.

Könnyebb másokat hibáztatni

Októberben, a Bukaresti Nemzeti Repülőterek Vállalat igazgatója a kiszolgáló cégeknél dolgozott és említse meg a következőket:

„Megbeszéléseket folytattunk, az elmúlt két hónapban minden ügynökkel küldtünk nekik értesítéseket és néhány büntetést az elvégzett tevékenységért. Ezekkel az értesítésekkel arra kértük őket, hogy az utasok biztonsága és kényelme érdekében a jövő év közepéig javítsák gépkocsiparkjukat, legalább Euro 6-os autóbuszok legyenek, valamint javítsák poggyászkezelési idejüket.", mondta George Alexandru Ivan a Digi 24-nél.

Nos, hogyan lehetne javítani a poggyászfeldolgozás idejét, ha a biztosított infrastruktúra "elfáradt"? A Henri Coanda repülőtéren kívánják növelni az utasok számát, de nyilvánvalóan nem történik ilyen irányú beruházás. Annak bizonyítékaként, hogy a reptéren egyszerre több utasnál is elájult a poggyászöv. Borzadva emlékszem, hogy majdnem egy órát maradtam, hogy elvigyem a feladott poggyászt egy belföldi járatról, ami 45 percig tartott. IGEN, egy órát vártam 10 emberre 10 poggyászért, tekintettel arra, hogy a gép a terminál közelében parkolt.

Tisztelt CNAB képviselők! Mielőtt másokat hibáztatna és hibáztatna, tegyen gyors modernizációs intézkedéseket. És egészen az új terminálig frissíteni és karbantartani a meglévő rendszereket, ésszerűsíteni a dolgokat. Tegye ugyanezt a parkolókkal, amelyek mezozoos töltési rendszerrel rendelkeznek. Csináljon valamit a repülőtér körüli forgalommal, amely pokollá vált. Nem is akarok megnyílni az elmúlt évek befektetéseinek elmaradásáról. Engedünk másoknak!

Tisztelem a Henri Coandă repülőtéren sokak által végzett munkát, de még jobban értékelném, ha nagyobb nyomást gyakorolnának a vezetőségre, hogy tegyenek valamit az infrastruktúra korszerűsítéséért.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.