A Norse Atlantic Airways, a Norwegian Air utódja a hosszú távú járatokon.

0 1.785

Két hónap múlva A Norwegian felfüggesztette a hosszú távú járatokat, és 2.100 alkalmazottat bocsátott el, egy új légitársaság felfedte, hogy Norvégiában kíván belépni a fapados légitársaságok piacára. A Norse Atlantic Airways célja, hogy 2021 végére indítsa szolgáltatásait, és olyan célállomásokat köt össze, mint New York, Los Angeles és Miami az Egyesült Államokban olyan európai városokkal, mint London, Párizs és Oslo.

Ha az üzleti modell túlságosan ismerősnek tűnik, az azért van, mert a projekt fő befektetője az iparági veterán, Bjørn Kjos, a Norwegian társalapítója, aki felügyelte a vállalat gyors terjeszkedését a transzatlanti piacra. A légitársaság vezérigazgatói posztjáról 2019 júliusában mondott le, egy szerkezetátalakítás részeként.

Kjos összeállt Bjørn Kisével, aki hat évig – 2002-ig – a légitársaság elnöke volt, és Bjørn Tore Larsennel, az OSM Aviation társalapítójával. "Most történelmi lehetőségünk van egy új légitársaság felépítésére", mondta Larsen, aki egyben a Norse Atlantic Airways vezérigazgatója is. "Amikor a világ újra megnyílik, szükség lesz egy innovatív fapados légitársaságra az interkontinentális piacon."

A bérbeadókkal folynak a tárgyalások 12 darab Boeing 787-es repülőgép bérbeadásáról.

Az új cég alapítói közölték, hogy tárgyalásokat folytatnak a tulajdonosokkal a Norwegianhez tartozó 12 darab Boeing 787-es repülőgép bérléséről. „Igazati ismeretekkel rendelkezünk, és már 9 787 Dreamliner repülőgépet béreltünk, modern repülőgépeket, amelyek nagyon jó állapotban vannak. A Norse Atlantic Airways kedvezményes áron kínálja utasainak a kontinensek közötti utazás lehetőségét.

A Dagens Naeringsliv norvég kiadvány jelentése szerint a Norse Atlantic Airways már 24 millió dollárt vett fel a befektetőktől, és azt tervezi, hogy áprilisban bevezeti részvényeit az oslói Euronext Growth-ra. Larsen az új légitársaság 63%-át, míg Kjos és Kise 15, illetve 12%-ot birtokol.

Bár a Norse Atlantic Airways hálózatának részleteit még nem erősítették meg, a légitársaság kétségtelenül megpróbálja pótolni a Norwegian által Európa és az Egyesült Államok közötti szolgáltatások terén hagyott hiányosságokat, amint a globális utazási korlátozások lehetővé teszik. A Norwegian januárban jelentette be távolsági kilépését a piacról, mondván, hogy a világjárvány okozta folyamatos keresleti bizonytalanság azt jelenti, hogy működése már nem életképes.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.