Golden Pharaohs Parade, történelmi felvonulás Kairó utcáin. (fotó/videó)

0 1.729

Április 3-án az egyiptomiak tanúi voltak az ország ősi uralkodóinak történelmi felvonulásának a fővároson, Kairón keresztül. A kairói fáraók aranyparádéja több millió dollárba került, és 22 királyi múmia – 18 királyt és 4 királynőt – a régi Egyiptomi Múzeumból új nyughelyükre szállították. Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma (NMEC)5 km-re található.

Az egyiptomi hatóságok ebben reménykednek Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma (NMEC), amely ebben a hónapban teljesen megnyílik, elősegíti a turizmus újjáélesztését, amely az ország jelentős bevételi forrása. Az iparágat az elmúlt évtizedben politikai zűrzavar sújtotta, és mostanában az új koronavírus-járvány is.

A fáraók múmiáit nagy felhajtással szállították, uralkodásuk időrendi sorrendjében.

Királyi vérüknek és nemzeti kincsként való státuszuknak megfelelően a rendezvény biztonsága magas volt. A múmiákat az Egyiptomi Civilizáció új Nemzeti Múzeumába költöztették, az úgynevezett "Fáraók aranyparádéjának". Nagy felhajtással, uralkodásuk időrendjében szállították őket a tizenhetedik dinasztia vezetőjétől, Seqenenre Taa II-től a Kr.e. XII. században uralkodó IX. Ramszeszig.

Minden múmiát egy arannyal díszített és fényezett, speciális lengéscsillapítókkal felszerelt járműben szállítottak, amelyet egy speciálisan felépített tok, a lovas szekerek másolata vett körül, hogy kibírja a 40 perces utat. Míg az ókori uralkodók maradványainak nagy részét Luxorból Kairóba vitték hajóval a Níluson, néhányat vonattal szállítottak.

A fáraók múmiái ezentúl a Múmiák Királyi Csarnokban lesznek elhelyezve, és április 18-tól lesznek láthatók a nagyközönség számára.

A fáraók múmiái ezentúl a Múmiák Királyi Csarnokban lesznek elhelyezve, és április 18-tól lesznek láthatók a nagyközönség számára. A csarnokot úgy alakították ki, hogy a látogatók átélhessék azt az illúziót, mintha a luxori Királyok Völgyében vannak, ahol a XIX. században fedezték fel őket.

Külön egy új nagy egyiptomi múzeum ad majd otthont Tutanhamon fáraó híres gyűjteményének, és jövőre nyílik meg a gízai nagy piramisok közelében.

a fáraók aranyparádéja-5
a fáraók aranyparádéja-1
a fáraók aranyparádéja

Az Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma az egyik legfontosabb projekt, amelyet Egyiptom az UNESCO-val együttműködésben hajt végre, és a világ egyik legnagyobb civilizációs múzeuma.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.