A Bigar-vízesés összeomlott – a szuperlatívusz és az impotencia között!

1 4.614

Szomorúan tanultam meg az egyiket a világ legszebb vízesései, a Bigar-vízesésként ismert, összeomlott. A híres turistalátványosság összeomlott a környék turistáinak szeme láttára. A híres vízesés a Cheile Nerei-Beușnița Nemzeti Parkban található.

A Bigar-vízesés természetes okok miatt összeomlott

Romsilva bejelentette, hogy a sajnálatos esemény természetes okok miatt következett be. A rendező képviselői azt állítják, hogy a travertin és az idők során felhalmozódott izmok mérete és súlya megnőtt, hétfőn pedig a vízesés megadta magát a saját súlya alatt.

Könnyű azt mondani, hogy a természet ment, és az összeomlás természetes okok miatt következett be, de vajon megelőzhető lett volna ez a kellemetlen esemény? Nem tudunk ítéletet mondani, és nem támaszkodhatunk találgatásokra. Ide várjuk azoknak a válaszát, akik hozzáértőek és felelősek a régió fenntartásáért.

Valóban mesebeli hely volt a Bigar-vízesés?

A Bigar-vízesés körülbelül 2013-ig árnyékkúpban volt, amikor a vízesésről készült fotó elérte a "The World Geography" oldalt, amely földrajzi, természeti és szokatlan turisztikai célpontokkal kapcsolatos témákkal foglalkozik. Ezenkívül a "The World Geography" által készített egyik diagramon a Bigar-vízesést a világ egyik legszebb vízesésének nevezték.

Később a Huffington Post újságírói megjelentettek egy cikket a "The World Geography" tetején, amelyben azt mondták a vízesésről, hogy "varázslatos hely, mintha mesékből vették volna". Digi24.

Valóban mesebeli hely volt a Bigar-vízesés? Vagy talán a professzionális fotósok tudták ideális szögből elkészíteni a legszebb felvételeket? Itt megoszlanak a vélemények, és várjuk az Ön személyes véleményét.

Annyi bizonyos, hogy ez a vízesés több százezer turistát tudott vonzani az országból és külföldről. Egyike volt azon kevés helyeknek, amelyeket nemzetközileg is népszerűsítettek, és Románia nevét sokan felkerülték a hazánkba látogatók térképére.

Akár tetszik, akár nem, a Bigar-vízesés összeomlása a román turizmus tragédiájának tekinthető, hazánk egy másik nagyon fontos turisztikai attrakcióját veszítette el, ahogy az évek során másokat is. Ha néhány épületet és műemléket fel lehet újítani és újra fényessé varázsolni, akkor egy vízesést nem lehet egyik napról a másikra újjáépíteni.

Hagyom, hogy megcsodálják a képeket a gyönyörű vízeséssel, egészen addig, amíg össze nem dőlt!

FOTÓ: Ciprian Flore
vízesés-bigár
FOTÓ: Sherise VD

Milyen lenyűgöző vízeséseket tud még Romániáról, amelyekről úgy gondolja, hogy megérdemlik a nemzetközi népszerűsítést?

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.