Duna-delta - a hely, ahol a természet fellép

Egy statisztika szerint 9 románból 10 még soha nem érte el a Duna-deltát. Ezzel a cikkel arra akarlak ösztönözni, hogy látogassa meg az ország e áldott szegletét.

0 1.960

Ahhoz, hogy megértsük a Duna-deltát, utazni kell, és belülről kell felfedezni. Egy város esetében könnyű elolvasni néhány ajánlást, telepíteni a térképet és végigvezetni az utcákon. A Duna-delta nem fedezhető fel pusztán a térkép olvasásával vagy követésével.

A Duna-delta egy vad vidék, ahol az ember együtt él a természettel. Kötelességünk megtanulni a természetben élni, annak szabályai szerint, nem a mieink. Továbbra is meg kell védenünk ezt a rezervátumot, és élveznünk kell ezt a csodálatos helyet.

A Duna-delta

A Duna-delta egy egzotikus vidék több mint 300 madárfajjal, több mint 130 halfajjal, több mint 2000 rovar- és növényfajjal. Ez az elvarázsolt föld a vándormadarak számára is megállóhely, amelyek közül sok megtalálható a nyári szezonban.

nyugat-duna-delta

A Duna-deltában a szezon a madarak érkezésével kezdődik és távozásukkor ér véget. Lehet, hogy furcsán hangzik, de ezek a fő látnivalók, és a legkönnyebben láthatók. De a Delta nem zár be teljesen. A természet továbbra is fellép a holtszezonban, te pedig meglátogathatod, és figyelmesen meghallgathatod.

Néhányszor jártam a Duna-deltában, és továbbra is megyek, hogy egyre többet fedezzem fel ezt a zöld sarkot. Nagyra értékeltem a helyek egyszerűségét. Miután a Deltában voltam, úgy éreztem, elszálltak a napi gondjaim (messze voltak). A Deltában másként telik az idő, és sokkal szebb az élet kürtök, izgalom és tömeg nélkül a nagyvárosokban.

hattyúk

A Duna-deltában láttam az egyik legszebb naplementét (és láttam néhány látványosat 3 évtizede és kicsivel később), utaztam a csatornákon, láttam a madarakat természetes környezetükben, horgásztam és élveztem felfedezni a helyi közösség. Úgy tűnik, a deltaiak nincsenek kapcsolatban a valósággal, de megvan a saját valóságuk, és szerintem gazdagabbak (nem az anyagiak), mint sokan közülünk.

Tudnia kell, hogy a Duna-delta 1991-ben az UNESCO Világörökség részévé vált, Romániában nemzeti bioszféra-rezervátumként, az IUCN (Nemzetközi Természetvédelmi Unió) nemzetközi taxonómiájában pedig nemzeti parkként szerepel. A Duna-delta területét (21. május 1991. óta) a Ramsari Egyezmény a vizes élőhelyekről nemzetközi jelentőségű vizes élőhelyként védi.

delta madarak

A Delta (a Razim-Sinoe lagúna komplexummal együtt) több mint 5000 km2, ebből 732 km2 Ukrajnához tartozik, a romániai delta területe 2540 km2 (a lagúna komplexum nélkül).

Torkolatok és szomszédos tavak veszik körül, és több száz tó található a karok között, amelyek közül több tucat nagy. A Duna által hozott 67 millió tonna hordaléknak köszönhetően a Duna-delta évente mintegy 40 m2-rel növekszik.

Hogy lehet nem szeretni egy ilyen állat- és növényvilággal teli helyet, ahol az idő tágulni látszik? Támogatom és bátorítom a térség turizmusának fejlesztését, de nagy felelősségtudattal. Nem szabad megzavarni a természetet, nem szabad megváltoztatni az ökoszisztémát, és nem jó túlzottan beavatkozni a regionális változásokba. Ahogy a címben is mondtam, a természet látványt nyújt a Duna-deltában, és ezt figyelmesen kell hallgatnunk.

pelikán

Szeretem, amikor új szálláslehetőségeket látok megjelenni, amikor a XNUMX. századi modernizmus és a hely tradicionalizmusa tökéletes szimbiózisában épülnek fel a vendégházak.

Holnap elmegyünk a Deltába, hogy felfedezzünk egy ilyen különleges helyet - IARA Vendégház. Amikor az Anyatermészet megengedi, közzétesszük és elmondjuk a Deltában szerzett tapasztalatainkat. Tartsanak minket szemmel!

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.