A 10 leghíresebb és legszebb kastély az Egyesült Királyságban

0 5.101

A királyok és királynők a földjeik védelmére és uralására épített kastélyok nemcsak ellenálltak a támadásoknak, de mindenki láthatta hatalmukat és gazdagságukat. Stratégiai és látványos helyekre épültek a völgyek torkolatánál, a hegyi hágók bejáratánál – ahogy gondolták kastélyok Romániában hogy ellenálljon a hadsereg támadásainak – vagy tavak partján. Adjuk hozzá a történelem súlyát, és ezek a lenyűgöző tájak között elhelyezkedő építészeti csodák alkotnak néhányat hogy Európa legszebb kastélyai legyenek.

A 10 legnépszerűbb kastély az Egyesült Királyságban

Amikor a legtöbb ember Angliára gondol, valószínűleg a teára, a sok esőre és az emeletes buszokra gondol. Amit nem tudnak, az az, hogy Anglia a történelem kincsesbánya, sok gyönyörű látnivalóval. A sziget legszebb látnivalói azonban a jól ismert turistaösvényeken kívül találhatók. Azt mondhatjuk, hogy csak azután járt az Egyesült Királyságban, hogy megnézte az országon átnyúló kastélyokat.

A sok vár közül választhat, nehéz lesz szűkíteni a keresést. Minden kastélynak megvan a maga egyedi és gazdag története, így az alább felsorolt ​​kastélyok mindegyike ugyanolyan lenyűgöző, mint a következő.

Bodiam kastély (Anglia)

A Bodiam kastély Anglia egyik leghíresebb kastélya. A XNUMX. században egy brit katona építette, aki megnősült, és munkával meggazdagodni tudott - ez szégyen az akkori arisztokráciára -, a Bodiam-kastély egy gyönyörű történelmi emlék, és az egyik legjobb állapotban fennmaradt kastély Nagy-Britanniában.

Az ikonikus kastély számos impozáns kőtornyával és bástyájával, amelyek mindegyike egy árokból emelkedik ki, évtizedek óta az egyik legtöbbet fényképezett látnivaló Nagy-Britanniában. A kastély szinte tökéletes, pompás külsőjével ellentétben a kastélyon ​​belüli részek sajnos tönkrementek. A romos belső terek felfedezése helyett a látogatók a kastély tornyait, udvarait és tornyait fedezhetik fel.

Caernarfon kastély (Wales)

A Caernarfon kastély egy középkori erőd Wales északnyugati részén, és gyakran az ország egyik leglenyűgözőbb építészeti kastélyaként tartják számon. A sokszögletű tornyokkal díszített kastély tekintélyt kölcsönöz, és elhelyezkedése összeköti Észak-Wales szegényebb részét a "walesi kertekkel", Anglesey-vel.

Az I. Edward király által az angol uralom szimbólumaként épített kastély minden bizonnyal erődítmény, hatalmas szerkezetével és az öbölből jól látható, félelmetes, tíz oldalú tornyával. Felülete és impozáns építészete tükröződik a Seiont folyó vizében, és különösen szép naplementekor.

Warwick kastély (Anglia)

A Warwick-kastély egy középkori kastély, amely egy másik, 1068-ból származó kastély helyén épült. Warwickshire-ben, az Avon folyó kanyarulatánál lévő sziklán található, az eredeti fakastélyt a 100. században kőből építették újjá. A később, a százéves háború során megerősített kastély a 1978. század elejéig erődítményként működött. XNUMX-ban a Tussauds Group megvásárolta.

A hatalmas és lenyűgöző, évszázadokon átívelő örökséggel rendelkező kastély továbbra is a kíváncsi turisták és a történelem kedvelőinek kedvenc célpontja. Maga a kastély lenyűgöző, és mindig sok bemutatót és eseményt szerveznek körülötte, így tökéletes hely a felfedezéshez.

Edinburgh-i kastély (Skócia)

Az Edinburgh Castle egy történelmi erőd, amely Edinburgh, Skócia fővárosának látképét uralja a Castle Rockon elhelyezkedő helyéről. A régészek megállapították, hogy a kastély helyét a vaskortól kezdve (i.sz. 1633. század) lakták, bár a korai település jellege nem tisztázott. A sziklán királyi kastély állt I. Dávid király uralkodása óta, a XNUMX. században, és a hely néha egészen XNUMX-ig királyi rezidencia volt.

A XNUMX. századtól katonai laktanyaként használták, nagy helyőrséggel. A XNUMX. század eleje óta egyre inkább felismerték, hogy Skócia nemzeti örökségének részeként fontos, és az elmúlt másfél évszázadban különféle helyreállítási programokat hajtottak végre.

Hampton Court Palace (Anglia)

A Hampton Court Palace Richmond upon Thames városában található, 19.3 km-re London központjától a Temze partján. A palota építése 1514-ben kezdődött, Thomas Wolsey bíboros, VIII. Henrik király főminiszterének rezidenciájaként. 1529-ben, amikor Wolsey kegyetlenségbe esett, a bíboros átadta a királynak a palotát, hogy megbocsásson. A palota Henry egyik kedvenc rezidenciája lett. Nem sokkal az ingatlan megszerzése után intézkedett annak bővítéséről, hogy könnyebben el tudja helyezni udvari csoportját.

A Szent Jakab-palotával együtt egyike annak a két fennmaradt palotának a király számos palotájában. A palota jelenleg II. Erzsébet királynő és a korona birtokában van. A palota nyitva áll a nagyközönség előtt, és jelentős turisztikai látványosság, könnyen megközelíthető vonattal a londoni Waterloo pályaudvarról, és az East Molesey-i Hampton Court állomásról is elérhető. A palotába emeletes gépkocsival is be lehet jutni.

Glamis kastély, Skócia

A Glamis-kastély tornyok elsöprő elrendezése tornyok felett, a skót táj mélyzöldjével körülvéve, kicsit olyan, mint a Roxwards Harry Potter kastély. A kastély hivalkodó külsejét tekintve magasztos környezetben találja magát, mintha egy tündérmeséből vett volna át hercegekkel és hercegnőkkel. A kastély tornyai messziről láthatók, és ez a nagyszerűség érzése a látogatás során csúcspontja lesz.

A Glamis kastély 1372 óta Strathmore és Kinghorne grófjainak ősi rezidenciája, Shakespeare Macbeth inspirációja, Erzsébet királynő gyermekkori otthona – az anyakirálynő – és Margaret hercegnő szülőháza.

Windsori kastély (Anglia)

Windsori kastély ez a világ legnagyobb és legrégebbi lakott kastélya. A Buckingham-palotával és az edinburghi Holyrood-palotával együtt a brit uralkodók egyik fő rezidenciája a Windsor-házban. A kastély Windsor központjában található, Berkshire államban, Angliában. A kastély épülete alatt folyik a Temze, amely összeköti Londont a vízzel. Erzsébet királynő gyakran tölti itt a hétvégét, ahol miniszterek vagy államfők is hivatalos vagy magánlátogatást kapnak.

A történelmi források szerint a vár Hódító Vilmos idejére nyúlik vissza. A kastély, a helyőrség, az erőd, a börtön és a lakott rész építését néhány angol uralkodó közvetlenül koordinálja. Az Anglia által vívott háborúk idején, a várat jobban megerősítették és védték, ezek a stratégiai intézkedések ma is láthatók.

Conwy kastély (Wales)

A Conwy-kastély minden tekintetben kolosszális – hatalmas, impozáns tornyai egymás mellett olyan fenyegető képet alkotnak, hogy az ember kissé megijed, ahogy közeledik. Az I. Edward király számára épült kastély a középkori erődítmény egyik legszebb példája Nagy-Britanniában. Magas tornyai kiemelik a kastély pompáját és kivételes építészetét.

A kastély belsejében van egy külső csarnok, amely egy nagy előszobát, szobákat és konyhát tartalmaz, a belső csarnokban pedig egy királyi kápolna és több külön helyiség található. A látogatók sétálhatnak a falak mentén, és felmászhatják az összes tornyot. A legmagasabb toronyból panorámás kilátás nyílik a városra, tiszta időben pedig a hegyek, sőt a tenger is láthatók.

Arundel kastély (Anglia)

Az évszázadok során az Arundel-kastélyt egyre nagyszerűbb módon modellezték és alakították át. Norfolk hercegeinek és Arundel grófjainak otthona, a kastély és kertjei lenyűgözően parkosítottak, 40 hektáros buja zöld területen. A magas falakkal védett kertek látogathatók, de egy ilyen séta órákig is eltarthat.

A kastély platformjáról lenyűgöző kilátás nyílik az Arun-folyóra, South Downs-ra és West Sussexre. A kastélyban egy kiterjedt művészeti gyűjtemény is található híres művészek, köztük Van Dyck, Gainsborough és Canaletto ritka festményeiből. A film- és tévékedvelők a "Doctor Who" sorozatból és a "The Young Victoria" filmből ismerhetik fel a kastély egyes részeit. Látogatás időpontja előtt érdemes online időpontot foglalni, mivel a kastély a téli hónapokban zárva tart.

Dublini kastély (Írország)

Dublin szívében, a modern építészettel ellentétben, a dublini kastély ma az ír kormány nagy részének otthona. 1921-ben az angol-ír szerződés aláírása után ünnepélyesen átadták Írország Ideiglenes Kormányának. Annak ellenére, hogy ugyanitt, még János király uralkodása alatt is volt kastély, a jelenlegi épület a XVIII. Amikor Dublin még normann város volt, a kastélyt erődítménynek építették, és idővel Dublin lett a hivatalos rezidencia.

Miután a XNUMX. században számos tűzvész sújtotta, a várat középkori erődből grúz palotává építették át. A földszint felett a vár belsejében nem maradtak középkori maradványok.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.