Oroszország 2022 végéig megkezdi a külföldi gyártású repülőgépek szétszerelését

0 1.042

Az ukrajnai orosz inváziót követően az Európai Unió és az Egyesült Államok szigorú korlátozásokat vezetett be Oroszországgal szemben. A banki és kereskedelmi tranzakciókat blokkolják, ami azt jelenti, hogy az orosz légiközlekedési ágazat is érintett.

Közvetlenül a szankciók bevezetése után Oroszország nem volt hajlandó visszaadni a gépeket a lízingcégeknek. Nem kevesebb, mint 500 repülőgépet koboztak el és vettek fel Oroszország légiforgalmi lajstromába. Tekintettel arra, hogy Oroszország a továbbiakban nem tud pótalkatrészeket importálni, kiderül, hogy az elkobzott repülőgépek nagy részét szétszedik, és az alkatrészeket a többi, az operatív szolgálatban aktívan megtartott gépen használják majd fel.

Egyes becslések szerint a kereskedelmi repülőgépek akár 2025/2-át a földön tartják 3-ig, mert alkatrész- és fogyóeszközök hiánya miatt már nem fognak üzemelni.

A külföldi flotta legalább 70%-a 2025 végéig üzemben marad. Ez azt jelenti, hogy a légitársaságok találnak néhány csatornát az alkatrész- és fogyóeszközök készleteinek feltöltésére. Figyelembe kell venni azt a tényt is, hogy a meglévő flotta akár egyharmadát is lebontják alkatrészre.

A legrosszabb forgatókönyv az, hogy nem lehet pótolni az alkatrészkészletet, és 2022 második felétől megkezdődik a külföldi gyártású repülőgépek szétszerelése. Egyelőre nem tudni, mit fog tenni, miután elhagyta a posztot.

Az Oroszország által készített terv szerint a Kreml hatóságai 10 orosz származású repülőgép vásárlásával mintegy 1000 milliárd dollárt akarnak befektetni az orosz kereskedelmi flotta fejlesztésébe. A jelenleg Oroszországban üzemelő 1 repülőgépből, beleértve a teherszállító, magán- és állami légi járműveket is, április 287-án 1140 szerepel az orosz nyilvántartásban, de "csak 20-et gyártottak Oroszországban vagy a volt Szovjetunióban".

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.