Michael O'Leary, a RYANAIR vezérigazgatója bírálja a repülőgépen a társadalmi távolság érdekében javasolt intézkedéseket

0 2.868

A modern kor számára egyedülálló időket élünk. A COVID-19-nek sikerült próbára tennie az egész emberi fajt. Mindössze 4 hónap alatt körülbelül 3 millió ember fertőződött meg az új koronavírussal, közülük körülbelül 200 000-en haltak meg.

A világ kormányai példátlan lépéseket tettek. Lezárták a határokat, felfüggesztették a járatokat, akadályozták az utazást, és korlátozták az állampolgárok mozgását. És mindezt a vírus terjedésének korlátozása reményében.

Az érintett iparágak közé tartozik a légi közlekedés és a turizmus. Több millió járatot töröltek, útvonalakat függesztettek fel, és több mint 17 000 repülőgépet vettek őrizetbe a földön. A légitársaságok a túlélésért küzdenek ezekben a nehéz időkben.

Michael O'Leary bírálja a repülőgépen alkalmazott társadalmi távolságmérőket

Remélhetőleg 2020 májusában néhány járat újraindul, legalábbis Európában és Romániát is beleértve (TAROM, Wizz Air, Blue Air, RYANAIR). De a WHO és az EU a társadalmi távolságra vonatkozó szabályok alkalmazását javasolja a repülőtéren és a repülőn. És az egyik ilyen intézkedés az lenne, hogy a teret középen tartsuk. Az Airbus A320-as és Boeing 737-es gépek 3-3-as konfigurációjúak, ami azt jelenti, hogy a társadalmi távolság érdekében a fedélzeten tartózkodó utasok számát harmadával kell csökkenteni.

Ilyen körülmények között több légitársaság vezetője bírálja ezt az intézkedést. A legradikálisabb pedig Michael O'Leary, a RYANAIR vezérigazgatója. Azt mondta, nem hajlandó végrehajtani a szabályt.

A hónap elején a Financial Timesnak adott interjújában Michael O'Leary határozottan kiállt a témában, és azt mondta: "vagy az ír kormány fizet a középső ülésért, vagy nem repülünk".

„Nem tudunk pénzt keresni a 66%-os terhelési tényezőkkel. A középső ülés semmilyen társadalmi távolságot nem befolyásol, tehát idióta ötlet, ami nem ér semmit. ” – mondta a RYANAIR vezérigazgatója.

Michael O'Leary arra is figyelmeztetett, hogy a társadalmi távolságra vonatkozó intézkedések alkalmazása a repülőgépek fedélzetén megdrágítja a repülőjegyeket. Elmondta, hogy a szállítási kapacitás csökkentésével a légitársaságok továbbra is küzdenek az olcsó viteldíjakért, különösen a COVID-19 utáni időszakban, de lehetetlen lesz profitot termelni.

A RYANAIR az 5. legnagyobb légitársaság a világon az egy évben szállított utasok számát tekintve. Jelenleg pedig a teljes napi járatszám 1%-át (20 járatot) üzemelteti, körülbelül 2500-at.

A cikket pedig egy kérdéssel zárjuk: Gondolod, hogy a középen lévő szabad hely segít eltávolodni a síktól?

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.