Megnyílt a világ legnagyobb Sanghaji Csillagászati ​​Múzeuma!

0 1.541

Sanghaji Csillagászati ​​MúzeumHivatalosan is megnyitották a világ legnagyobb planetáriumát. A múzeum területe körülbelül 58.600 XNUMX négyzetméter, és Kína kísérleti Lingang szabadkereskedelmi övezetének egy speciálisan kialakított területén található. Ez a Shanghai Tudományos és Technológiai Múzeum (SSTM) fióktelepe. A múzeum innovatív építészetet, változatos témájú kiállítótereket, lebilincselő technológiákat és értékes gyűjteményeket mutat be.

A múzeum főépülete a levegőből úgy néz ki, mint egy szupertál csillagászati ​​műszer kerek felülvilágítóval, fordított gömbkupolával és kupolaszínházzal. A napóramechanizmushoz hasonlóan a Föld fényfoltja megváltozik, amikor a napfény belép a kerek nyílásba, és tökéletes kör lesz a nyári napforduló napján délben, az év leghosszabb napján.

A Sihe-torony és a Wansh-torony, amelyek az ókori kínai mitológiában a nap és a hold szimbólumairól kaptak nevet, a főépület műholdjaiként állnak. A nap folyamán a látogatók a Sihe-toronyban adaptív optikával ellátott oktatási naptávcsövön keresztül figyelhetik a napot, és láthatják a napfoltokról és a nagy felbontású napfényről készült képeket. Éjszaka Kína kétméteres teleszkópja, amely a rekesznyílást tekintve a legnagyobb Kínában, lehetővé teszi a Wansh Tower látogatóinak, hogy a mélyűrből élvezhessék a Hold, a bolygók és az égitestek látványát.

Hivatalosan is megnyílt a Sanghaji Csillagászati ​​Múzeum, a világ legnagyobb planetáriuma.

A Sanghaji Csillagászati ​​Múzeum megnyitása fontos mérföldkő a tudomány népszerűsítésére tett erőfeszítésekben, mivel Sanghajban ma már természeti, modern technológiai és csillagászati ​​múzeumok találhatók. A főépületben megtekintve a látogatók teljes képet kaphatnak az univerzumról három tematikus kiállításon, köztük a "Ház", az "Űr" és az "Odüsszeia" kiállításon. Sok más intézmény foglalkozik olyan témákkal, mint a kínai csillagászati ​​kutatás története, a Mars tanulmányozása és a tudomány népszerűsítése a gyermekek körében.

üres

A kupolamozi 8K gömbvetítő rendszerrel, fejlett lézerrendszerrel és színpadi rendszerrel rendelkezik, ahol a látogatók a csillagászat legújabb vívmányainak látványában gyönyörködhetnek. A múzeum kiállításai között szerepel mintegy 70 Hold, Mars és Vesta meteorit, valamint több mint 120 műtárgygyűjtemény, például Isaac Newton, Galileo Galilei és Johann Kepler munkái. A múzeum több mint 300 tárlata között az interaktív kiállítások több mint 50%-át teszik ki. Az olyan technológiák, mint az adatvizualizáció, a kiterjesztett valóság, a virtuális valóság és a biometrikus technológiák, segítenek a látogatóknak csillagászati ​​és tudományos ismeretek megszerzésében interakción keresztül.

Szerinte fontos egy olyan planetárium építése, amely népszerűsíti a csillagászati ​​ismereteket, és támogatja a fiatalok ezen a területen történő oktatását. Kína a sci-fi és a csillagászat lázának volt tanúja. 2019-ben Kína teljes tudományos-fantasztikus kibocsátása 65.87 milliárd jüan (10.17 milliárd dollár) volt, ami 44.3%-os növekedés az előző évhez képest. A nemzeti sci-fi filmek kassza megkétszereződött 2018 óta. A China Youth Daily által nemrég megkérdezett kínai fiatalok 69%-a biztatónak és inspirálónak találja a kínai emberes űrkutatás szellemiségét és eredményeit.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.