Max Verstappen megnyeri a Forma-1-es Nagydíjat Szaúd-Arábiában 27. március 2022-én

0 633

Max Verstappen nyerte a Nagydíjat formula 1 Szaúd-Arábiából, 27. március 2022. A Ferrari pilótája, Charles Leclerc és Carlos Sainz teljesíti a dobogót. Lewis Hamilton a 10. helyen végzett, utolsó helyen a pontozásban.

A világbajnoki címvédő, Max Verstappen és a Ferrari pilótája, Charles Leclerc között igazi rivalizálás látszik kibontakozni a 2022-es Forma-1-es szezonban, a bahreini első szakaszhoz hasonlóan most is látványos párharcot vívtak a győzelemért. Ezúttal a holland nyerte meg az ügyet.

Szaúd-Arábia Forma-1-es Nagydíja

Sergio Perez ma nem volt jó formában; nem tudta kezelni a felázott talaj okozta nehézségeket. Checo megőrizte pozícióját Charles Leclerc előtt. Csapattársa, Max Verstappen is remekül kezdett, sikerült megelőznie Carlos Sainzot, és a harmadik helyre került.

A 16. körben Latifi a mellvédnek ütközött, a biztonsági autó pedig öt kört ment a pályára. Leclerc, Verstappen és Sainz beszállt a boxba, és merevlemezre váltott, megelőzve Sergio Perezt, aki közvetlenül a Latifit érintő incidens előtt lépett a boxba. A kanadainak fel kellett adnia, de szerencsére jól van.

A 36-38. körút valóban elképzelhetetlen képeket nyújtott. A három kör alatt nem kevesebb, mint három pilóta adta fel. Fernand Alonso és Daniel Ricciardo autóin, illetve a két autón a motorok elakadtak a pályán, Valtteri Bottas pedig nem hagyta el a bokszot. A 41. körig a biztonsági autó mögött hajtott.

Az ismétlés után egy kivételes tornánk volt Charles Leclerc és Max Verstappen között, amely a holland javára zárult. A regnáló világbajnok a 47. körben megelőzte a monacót, és megszerezte első győzelmét a szezonban.