Március 27. a repülésben: Traian Vuia megkezdte az első repülési teszteket; a repüléstörténet legnagyobb balesete.

0 1.959

27. március 1907-én a román Traian Vuia megkezdte a teszteket újonnan kormányfelületekkel felszerelt Vuia II-es gépével. Rövid, 10 méteres repülést hajtott végre. A második prototípus első kísérletére Párizsban, Franciaországban került sor.

Az Antoinette motorral és egy sor módosítással a "Vuia 1"-et "Vuia 2-vé" alakították át, amelyet 1907-ben szabadalmaztattak Belgiumban. Ennek a repülőgépnek jóval nagyobb teljesítménye volt, így 1907-ben Traian Vuiának sikerült 70 méteres távolságot repülnie változó magasságban.

Traian-lesz-lesz-II

Egyéb légiközlekedési események március 27-én.

A Concorde végrehajtotta az első szuperszonikus repülést.

27. március 1970-án Egyetértés végrehajtotta az első szuperszonikus repülést. A Concorde projekt a francia és a brit kormány között létrejött kormányszerződés eredménye, amely egyesítette az Aerospace és a British Aircraft Corporation erőfeszítéseit. Nagyon sok pénzt pumpáltak az ilyen típusú repülőgépek fejlesztésébe, és ez komoly gazdasági kudarcnak bizonyult.

A de Havilland Canada Dash 7 első repülése.

27. március 1975-én megtörtént a Bob Fowler által vezetett de Havilland Canada Dash 7 repülőgép első repülése. A De Havilland Canada DHC-7, közismertebb nevén Dash 7, egy regionális turbólégcsavar, fel- és leszállási teljesítménnyel (STOL). Először 1975-ben repült, és 1988-ig gyártották, amikor is az anyavállalatot, a de Havilland Canada-t a Boeing megvásárolta, majd eladta a Bombardiernek. A Bombardier 2006-ban eladta a repülőgép-tervezési tanúsítványt a Viking Airnek Victoria államban.

A baleset a tenerifei repülőtéren történt. Két Boeing 747-es ütközött a kifutón.

27. március 1977-én a tenerifei repülőtéren történt katasztrófa, amikor a KLM 4805 és a Pan Am 1736, két Boeing 747-es összeütközött a Los Rodeos repülőtér kifutóján. A két repülőgép fedélzetén tartózkodó 583 ember közül 644-an vesztették életüket a kereskedelmi repülés történetének legsúlyosabb balesetében.

A British Airways megnyitotta a Concorde járatát Londonból Miamiba.

27. március 1984-én a British Airways felavatta a Concorde London-Miami járatot, amely hetente kétszer közlekedett. A járat 50 perces átszállás volt a Washington Dulles repülőtéren. Az út 6 óra 35 percig tartott, ami körülbelül 2.5 órát takarított meg a közvetlen szubszonikus járatokhoz képest. Az oda-vissza viteldíj 2.509 font volt.

Egy Iljushin IL-76D a levegőbe csapódott és Kabul közelében lezuhant.

27. március 1990-én az üzbég polgári légiközlekedési hivatalhoz tartozó Iljushin IL-76D (CCCP-78781) repülőgép megállt a levegőben és lezuhant, mielőtt elérte volna az afganisztáni Kabult. A fedélzeten tartózkodó mind a 11 ember meghalt a balesetben.

Angolában lelőtték az angolai kormány repülőgépét.

27. március 1990-én az angolai kormány egyik repülőgépét, a CASA C-212 Aviocar 300 típusú repülőgépet az angolai Kuito közelében lelőtték az UNITA erői, a fedélzeten tartózkodó 25 ember meghalt.

A NASA által megalkotott repülőgép megdöntötte a világ leggyorsabb repülőgépének rekordját.

27. március 2004-én a NASA megalkotta az X-43 drónt. megdöntötte a világsebesség-rekordot a 7.700 km/órás átlagsebességgel repülõ atmoszférikus motorral, ami hétszerese a hangsebességnek.

Az utolsó Airbus A300-as repülőgép elhagyta az Airbus futószalagját.

27. március 2007-én az utolsó gép Airbus A300 elhagyta az Airbus összeszerelő sorát.

29. május 1969-én, a Párizsi Autószalonon történelmi jelentőségű megállapodást írt alá Jean Chamant francia közlekedési miniszter és Karl Schiller német gazdasági miniszter. A kihívás egy 2 sugárhajtóművel felszerelt szélestörzsű repülőgép gyártása volt. Így "született" meg az Airbus A300, az a modell, amely az Airbus Industrie-t a vezető repülőgépgyártók közé juttatta.

Az A300-as gépet Toulouse-ban szerelték össze, de az alkatrészeket Európa különböző gyáraiban gyártották. A motorokat az Egyesült Államokból importálták, a szárnyakat az Egyesült Királyságban, a farok alkatrészeket Spanyolországban, míg a törzselemeket Németországban gyártották.

Egy repülőgép pilótáját letartóztatták Texasban, miután pánikrohamot kapott a gép fedélzetén.

27. március 2012-én a JetBlue Airways 191-es járatán, a New York-i John F. Kennedy nemzetközi repülőtérről a nevadai McCarran nemzetközi repülőtérre repülõ Airbus A320-200 típusú JetBlue Airways fedélzetén a másodpilóta blokkolta Clayton Osbon kapitányt a hajón kívül. kabin. Osbon később rendszertelenül kezdett viselkedni, láthatóan pánikrohamot kapott. Az utasok mozgásképtelenné tették Osbont, és a gép a texasi Amarillóban szállt le, ahol a pilótát letartóztatták.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.