Ismét Európa a COVID-19 epicentruma: további korlátozások vonatkoznak a be nem oltott utazókra!

0 678

A magas oltási arány ellenére ismét emelkedett a koronavírusos megbetegedések száma az Európai Unióban és a schengeni országokban. Csak az elmúlt 24 órában az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint Németországban 23.607 21.060, Magyarországon 12.508 12.052, Franciaországban 11.227 XNUMX, Hollandiában XNUMX XNUMX, Ausztriában pedig XNUMX XNUMX új esetet regisztráltak.

Európa ismét a COVID-19 epicentruma

A halálozások száma is emelkedett, 24 óra alatt Magyarországon regisztrálták a legtöbb halálozást, összesen 304 beteg halt meg a vírus okozta szövődményekben.

További helyi korlátozások

Az esetek számának növekedésével az EU-tagállamok már elkezdték szigorúbb korlátozásokat bevezetni állampolgáraikra, valamint a külföldi utazásokra. Hollandia (Hollandia) például kiterjesztette a COVID-19-útlevél bemutatásának követelményét bizonyos helyekre való belépéshez, valamint a maszk viselésének követelményét nyilvános helyeken, például üzletekben és könyvtárakban.

Németországban viszont több állam szigorított a korlátozásokon. Berlin bejelentette, hogy éttermekbe, mozikba, múzeumokba és koncertekre csak a teljesen beoltottak és a COVID-19-ből nemrég felépültek juthatnak be.

Az osztrák kormány még keményebb intézkedéseket hozott, a országos zárlat a kétmillió beoltatlan állampolgár számára. "Ezeket az intézkedéseket nem hozzuk meg könnyen, de sajnos szükségesek– mondta Alexander Schallenberg kancellár.

További határkorlátozások

Egyes tagállamok a határkorlátozásokat is szigorították. A múlt héten Franciaország megkezdte a 16 EU-tagország be nem oltott utazóinak megkövetelését, hogy 19 órás COVID-24-tesztet nyújtsanak be, mielőtt megérkeznének az országba. Korábban az utasok 72 órán belül bemutathatták az elvégzett teszteket.

Ezek az országok Belgium, Bulgária, Horvátország, Cseh Köztársaság, Észtország, Görögország, Magyarország, Írország, Lettország, Litvánia, Hollandia, romána, Szlovákia és Szlovénia.

Hasonlóképpen, más uniós országok és a schengeni övezet is bővítette a bizonytalan országok listáját. Az ezekből az államokból érkező utazókra további belépési követelmények vonatkoznak.

Németország felvette Ausztriát, Csehországot és Magyarországot a magas kockázatúak listájára. Az ezen országokból érkező utazóknak be kell jelentkezniük einreiseanmeldung.de, míg a be nem oltottaknak COVID-19-tesztet kell végezniük, és tíz napos karanténba kell helyezni.

Spanyolország Franciaországot és három olaszországi régiót - Basilicata, Lombardia, Piemont - is felvette a magas kockázatú listára, amely immár szinte az összes uniós országot és a schengeni övezetet tartalmazza. Norvégia, amely nem uniós schengeni tag, leszűkítette a biztonságos országok listáját, így csak Spanyolország maradt rajta.

Összegezve, azoknak az utazóknak, akik nincsenek beoltva a COVID-19 ellen, fokozottan kell figyelniük a változó szabályokat, mivel előfordulhat, hogy azokat rövidesen frissítik. Mindig ellenőrizniük kell a tesztszabályokat, valamint azt az időtartamot, amelyet a karanténban kell tölteniük.

A be nem oltott utazóknak azt is szem előtt kell tartaniuk, hogy jelenleg nem férhetnek hozzá bárokhoz, éttermekbe, éjszakai klubokba és múzeumokba.

Az ECDC által közzétett adatok alapján a legsúlyosabban érintett országok: Ausztria, Belgium, Csehország, Bulgária, Horvátország, Észtország, Írország, Hollandia, Lettország, Litvánia, Románia, Magyarország, Szlovénia és Szlovákia. Az EU-országokban azonban a legmagasabb a vakcinázási arány. Az ECDC szerint a kontinens lakosságának 64,9%-a teljesen immunizált.

Portugáliában a legmagasabb a COVID-19 elleni védőoltások aránya az EU-ban, mivel az ország lakosságának 81,3%-a teljes körűen beoltott. Írországban (75,9%), Izlandon (76,5%) és Dániában (75,7%) magas a teljes körű védőoltások aránya. Meg kell azonban jegyezni, hogy a halálozási arány meredeken csökkent azokban az országokban, ahol a vakcinázási arány meghaladta a 70%-ot.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.