Az EU Egészségügyi Ügynöksége rámutat, hogy a COVID-19 minden uniós országot/a schengeni övezetet súlyosan érinti. Románia pirosra van színezve!

0 479

Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) által a járványügyi helyzetről közzétett legfrissebb frissítés szerint az elmúlt hét napban romlott a COVID-19 helyzete az Európai Unióban és a schengeni övezetben.

A tanácsi ajánlás alátámasztására nemrégiben közzétett térképek arra utalnak, hogy a legtöbb országban, különösen Romániában nőtt a COVID-19-es esetek száma. A múlt héten Románia öt régióját színezték narancssárgára, további kettőt pedig zöldre. Mióta azonban megnövekedett számú új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak az országban, most Románia egész területe pirosra van színezve.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint Romániában 40.546 XNUMX új megbetegedést jelentettek az elmúlt hét napban. Tekintettel ezekre az arányokra, az EU Egészségügyi Ügynöksége azt javasolja, hogy mindenki, különösen az oltatlan és fel nem gyógyult emberek, legalább egyelőre kerüljék a nem létfontosságú utazásokat.

Románia kivételével az ECDC feltárta, hogy Svédországban, Norvégiában, Németországban és Ausztriában is nőtt az új esetek száma. Ezen országok legtöbb régiója a múlt héten szerepelt a vörös listán. Mivel azonban a fenti országok összesített 19 napos COVID-14 bejelentési aránya több mint 500 eset volt, most mindegyik sötétvörös országnak minősül.

Ezen országok közül Németország jelentette a legmagasabb fertőzési arányt. Az elmúlt hét napban Németországban 364.491 129.356 új fertőzéses esetet regisztráltak. Az országot Svédország követi 67.906 37.622 új esettel, Ausztria XNUMX XNUMX új esettel és Norvégia XNUMX XNUMX új esettel ugyanebben az időszakban.

Az európai országok azonban nyugodtabbak a kórházi betegeket illetően, különösen az intenzív osztályon. A WHO kimutatta, hogy az Omicron nem egy rendkívül vírusos törzs, mint a többi változat, de nagyon fertőző. Amióta az Omicron verzió sokkal könnyebbnek bizonyult Az uniós országok a COVID-19-et influenzaként kezelik.

Bár az új COVID-19-es esetek száma növekszik, egyre több ország döntött úgy, hogy csökkenti a korlátozásokat. Ugyanakkor vannak olyan országok, amelyek a karantén időszakának lerövidítése és az utazási feltételek enyhítése mellett döntöttek.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.