COVID-19 napilap – 9. szeptember 2021.: Svájc oltási igazolást kér a bárokba és éttermekbe való belépéshez; Írország a harmadik adagot az időseknek fogja beadni; Bulgária belépett a járvány 5. hullámába

0 494

A koronavírus-járvány az ősz beköszöntével egyre agresszívebbé válik. A pihentető nyár után napról napra nő az új COVID-19-es esetek száma. Lássuk a híreket a COVID-19 világjárványról 9. szeptember 2021-től!

  • A COVAX idén 575 millióval kevesebb oltóanyagot kap a vártnál az Oltóanyagok és Immunizáció Globális Szövetsége (GAVI) szerint. Ez csaknem 30%-kal alacsonyabb, mint a COVAX korábbi célkitűzése, amely szerint idén 2 milliárd adagot juttatnának el a szegényebb országokba.
  • A WHO szerint a globális vakcinagyártási kapacitás jelenleg 1.5 milliárd adag havonta, tehát "megoldandó probléma", ha az adagokat megfelelően osztják el. Elutasította azokat a felvetéseket is, amelyek szerint a szegényebb országok nem tudnának hatékonyan beadni a vakcinákat – hangsúlyozva, hogy ezeknek az országoknak a többsége rendelkezik tömeges oltási programokkal és tapasztalattal.
  • 14 ember halt meg tűzben egy COVID-19 betegeket kezelő kórházban Észak-Macedóniában. A tűz szerdán robbant ki egy COVID-19 klinikán az ország északnyugati részén, Tetovóban. A tűz okát egyelőre nem tudni.

Az ír kormány bejelentette, hogy az országban élő idősebb emberek, akik legalább hat hónapja teljes körűen beoltottak, megkapják a harmadik adag vakcinát.

  • A svájci bárokba, éttermekbe és fitneszközpontokba való belépéshez – hétfőtől – COVID-19 tanúsítványt kell bemutatniuk az embereknek, ez a lépés a svájci kormány reményei szerint enyhíteni fogja az országban a fertőzések új hullámával szembesülő kórházakra nehezedő nyomást. Naponta több mint 3.500 új megbetegedést regisztrálnak Svájcban, ahol a lakosságnak csak több mint fele kapott teljes körű védőoltást.
  • A jelentések szerint az idegrendszeri rendellenesség az AstraZeneca "nagyon ritka" mellékhatása, amely 1 10.000 emberből kevesebb mint 833-nél fordul elő. Az Európai Gyógyszerügynökség szerint az ok-okozati összefüggést a vakcina és a Guillain-Barre neurológiai szindróma között, amely átmeneti bénulást okozhat, "legalábbis ésszerű lehetőségnek tartják". Július 31-ig összesen 592 ilyen szindróma esetet jelentettek világszerte, az AstraZeneca Vaxzevria vakcinával beadott körülbelül XNUMX millió adagból.
  • A Novavax megkezdte a kombinált influenza elleni vakcina és a COVID-19 tesztelésére irányuló vizsgálatokat. Az Ausztráliában végzendő vizsgálatban 640 egészséges, 50 és 70 év közötti felnőtt vesz részt, akik vagy korábban koronavírussal fertőződtek, vagy legalább nyolc héttel a vizsgálat előtt vakcinát kaptak. A Novavax reméli, hogy a két vakcina ezen kombinációja magasabb szintű védelmet eredményez.

A belga brüsszeli város október 1-től bevezeti az oltási igazolás szükségességét a bárokba és éttermekbe.

  • Vannak félelmek, hogy A vírus Bulgária egészségügyi rendszerét fogja érinteni, ahol a 20 milliós lakosságnak csak 7%-a van beoltva. Az ország heti 10.000 22 új megbetegedést és naponta több tucat halálesetet jelent. A héten új korlátozásokat jelentettek be az esetek csökkentése érdekében. Az éttermek és kávézók este XNUMX órakor bezárnak, és maximum hat ember ülhet asztalhoz.
  • A Robert Koch Intézet (RKI) fertőző betegségekért felelős vezetője Németország új őszi hullámra figyelmeztetett, ha többen nem oltanak be az országban.
  • az Egyesült Királyság egészségügyi minisztere, Sajid Javid elmondta, hogy támogatja a 12-15 évesek jogát, hogy szüleik akarata ellenére oltást kapjanak.
  • Japán, Szerbia, Azerbajdzsán, Albánia, Örményország és Brunei az utolsó olyan ország, amelyet az Európai Unió levett a biztonságos utazási országok COVID-19-listájáról. az új fertőzések terjedésével kapcsolatos aggodalmak közepette.
Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.