Az American Airlines 20 Overture szuperszonikus repülőgépet vásárol a Boom Supersonictól

0 1.237

Az American Airlines azt tervezi, hogy belép az új szuperszonikus korszakba 20 Overture repülőgép megrendelésével a Boom Supersonictól. A világ legnagyobb légitársasága meg van győződve arról, hogy lesz piaca az elegáns, szuperszonikus repülőgépek új generációjának, amely felére csökkentheti a transzatlanti utazási időt.

Az American Airlines illetékesei óvatosan közölték, hogy az első 20 gépért "vissza nem térítendő előleget" fizettek, de a konkrét feltételek egy adásvételi szerződéstől függenek, amely magában foglalja azokat a jövőbeli mérföldköveket, amelyeket a társaságok még nem véglegesítettek.

"A jövőre nézve a szuperszonikus utazás fontos része lesz személyszállítási szolgáltatásunk portfóliójának" - mondta Derek Kerr, az American Airlines pénzügyi igazgatója. "Izgatottak vagyunk, hogy a Boom hogyan fogja alakítani az utazás jövőjét."

A szuperszonikus sugárhajtású repülőgépek legalább az évtized végéig nem szállítanak utasokat, és a Concorde 2003-as repülésének leállítása után keletkezett űrt kívánják kitölteni.

A United Airlines és a Japan Airlines korábbi kötelezettségvállalásaira építve az American Airlines megállapodás 35 megrendelésre és 130 előrendelésre és opcióra bővíti a szuperszonikus startup állományát. A gyártó cég szerint a repülőgépek egyenként 200 millió dollárért kelnek el.

"Valójában azt látjuk, hogy a Supersonic visszatér és visszatér a mainstream módon" - mondta Blake Scholl, a Boom Technology alapítója és vezérigazgatója.

A Boom úgy tervezi az Overture-t, hogy 65-80 utast szállítson 1,7 Mach sebességgel, ami kétszerese a jelenlegi repülőgépek sebességének. A Boom új szuperszonikus repülőgépének hatótávolsága 7.871 km lesz. Az utasok három óra alatt repülhetnek majd Los Angelesből Honoluluba, vagy alig öt óra alatt Miamiból Londonba.

Az új Overture nagyobb vevőkört céloz meg, mint a Concorde, amely a hírességeket és a gazdagokat szolgálta ki. A Concorde járatára egy jegy a szokásos első osztályú viteldíj négyszeresébe került.

A Concorde 14 szuperszonikus repülőgépre rendelt megrendelést. A boom eladások már megduplázták ezt a számot, és a Scholl szerint a militarizált változat új partnersége a Northrop Grummannal több száz megrendelést generálhat.

A denveri székhelyű gyártó azt tervezi, hogy a jövőbeni repülőgépeket 100%-os SAF-motorral látja el. Arról azonban keveset beszélnek, hogy ki gyártja majd az Overture repülőgépet meghajtó motorokat. A piacon olyan pletykák terjednek, hogy a Rolls-Royce kiszállt a projektből.

„Senkinek nem teszünk semmi spekulációt. Nem költjük a pénzünket új motorok fejlesztésére” – mondta Warren East, a Rolls-Royce vezérigazgatója. „Új motorfejlesztéseink a kereskedelmi és üzleti repülésben használt sugárhajtóművekhez kapcsolódnak. Ez az."

Bár nem áll rendelkezésre vagy fejlesztés alatt álló szuperszonikus hajtómű kereskedelmi repülőgépekre, Scholl azt mondja: „A következő néhány hónapban jelentős bejelentést teszünk. És ez nem csak a motortechnológiáról szól. Ebben a szektorban számos innovációs lehetőség rejlik.”

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.