Az Airbus elindítja a Flightlabot – a jövő technológiai tesztelő laboratóriumát.

0 727

Az Airbus Helicopters megkezdte a repülési teszteket a Flightlab fedélzetén, egy repülés közbeni laboratóriumi platformon, amely kizárólag az új technológiák kidolgozására szolgál. Az Airbus Helicopters Flightlab agilis és hatékony tesztteret biztosít olyan technológiák gyors teszteléséhez, amelyek a jövőben felszerelhetik az Airbus helikopterek jelenlegi kínálatát, sőt a jövőbeni merevszárnyú repülőgépeket vagy (e) VTOL platformokat is.

Az Airbus Helicopters hibrid és elektromos meghajtási technológiákat kíván tesztelni a Flightlab segítségével, valamint feltárni a hatótávolságot és más olyan technológiákat, amelyek célja a helikopter zajszintjének csökkentése vagy a repülés karbantartásának és biztonságának javítása.

A repülési tesztek 2020 áprilisában kezdődtek.

A repülési tesztek tavaly áprilisban kezdődtek, amikor a laboratóriumban a helikopterek zajszintjét mérték városi területeken, és különösen azt vizsgálták, hogyan befolyásolhatják az épületek az emberek észlelését.

Decemberben egy újabb tesztet végeztek a Rotor Strike Alerting (RSAS) rendszer értékelésére, amelynek célja, hogy figyelmeztesse a személyzetet a fő- és farokrotorral való ütközés közvetlen veszélyére.

Az idei tesztek között szerepel majd egy kamerás képalkotó megoldás, amely lehetővé teszi a kis magasságban történő navigációt, a dedikált egészség- és kopásfigyelő rendszer (HUMS) működőképességét könnyű helikopterekhez, valamint egy hajtómű-tartalékrendszert, amely turbina meghibásodása esetén vészhelyzeti áramellátást biztosít. .

A Flightlab tesztelése 2022-ben is folytatódik, hogy értékeljék az intuitív repülésvezérlők új, ergonomikus kialakítását, amelyet a pilótaterhelés további csökkentésére terveztek, és amely alkalmazható lehet a hagyományos helikopterekre, valamint más VTOL-képletekre, például az UAM-re.

Az Airbus elindítja a Flightlab-laboratóriumi-tesztelési technológiák-jövőt

Az Airbusnak már számos jól ismert Flightlabja van, mint például az A340 MSN1, amelyet a lamináris légáramlási technológia nagy repülőgépeken való bevezetésének megvalósíthatóságának értékelésére használnak, valamint az A350 Airspace Explorer, amelyet az összekapcsolt kommunikációs technológiák repülés közbeni értékelésére használnak.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.