Az Európai Unió több mint 420 millió EU-s COVID digitális tanúsítványt adott ki

0 295

Eddig több mint 420 millió EU COVID digitális tanúsítványt adtak ki az Európai Unióban, mióta az első országok június 1-jén elkezdték kibocsátani ezt a dokumentumot. Augusztus 27-ig 350 millió igazolást adtak ki uniós lakosoknak, így csak szeptember első napjaiban több mint 70 millió igazolást adtak ki.

A több harmadik országgal kötött, az okmányok kölcsönös elismeréséről szóló megállapodást kommentálva a biztos megismételte, hogy az utazási egészségügyi bizonyítványt a tagállamok adják ki a beoltottaknak, a koronavírus-fertőzésből felépülteknek az elmúlt 180 napban, valamint azoknak akinek negatív lett a COVID-19 tesztje.

Reynders elégedettségét fejezte ki ezzel kapcsolatban „Egyre több EU-n kívüli ország csatlakozik sikeres rendszerünkhöz. Összesen 42 ország, 27 EU-tagállam és 15 harmadik ország működik együtt, megerősítve az európai dokumentumot, mint nemzetközi szabványt.

Az ötlet Görögország javaslatára idén március közepén jelent meg, június 1-jén pedig Hét uniós ország megkezdte az ilyen dokumentumok tesztelését, ellenőrzését és kiadását. Spanyolország másnap csatlakozott.

Az Európai Unió 27 tagállama mellett 15 harmadik ország csatlakoztak az EU COVID-19 tanúsítványok kiállítási rendszeréhez: Albánia, Andorra, Izland, Izrael, Liechtenstein, Monaco, Marokkó, Észak-Macedónia, Norvégia, Panama, San Marino, Svájc, Törökország, Ukrajna, Vatikán és Feröer-szigetek - a Dán Királysághoz tartozó autonóm szigetcsoport.

A COVID-19 uniós digitális utazási tanúsítványt az Európai Bizottság csapata hozta létre olyan eszközként, amely megkönnyíti a tagállamok közötti utazást, lehetővé téve az okmány birtokosai számára, hogy korlátozások nélkül vagy minimális korlátozásokkal utazhassanak, minden információ birtokában ezen a közös platformon.

A tagállamok kötelesek elfogadni mindazok bizonyítványát, akiket az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által jóváhagyott vakcinák valamelyikével – Pfizer, Moderna, Janssen és AstraZeneca – beoltottak. Emellett az európai hatóságok azt javasolták, hogy fogadják el az olyan utazók által kiállított dokumentumokat, akiket más országokban alkalmazott vakcinákkal, például a Sputnik, a Sinopharm vagy a Sinovac oltottak be.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.