Uniós szinten 338 Omicron esetet jelentettek

0 511

A nemrégiben észlelt Omicron variáns keringése és a COVID-19 fertőzés magas aránya nyugtalanságot keltett az Európai Unióban. Minden tagállam szigorúbb utazási szabályokat ír elő.

A vírus terjedésének megakadályozása és az Omicron variáns mozgásának visszaszorítása érdekében az uniós országok szigorúbb beutazási szabályokat vezettek be, különösen a be nem oltottak, a harmadik országokból érkezők, valamint az Omicron által érintett területekről érkezők számára.

Azonban annak ellenére, hogy az Omicron által érintett országokban már csaknem két hete korlátozták a forgalmat, az új törzs 338 esetét jelentették az uniós országokban és a schengeni övezetben. A szám kétségtelenül növekedni fog. Hajlamosak vagyunk hinni az IATA jelentésében, amely ezt állítja az utazási korlátozások nem befolyásolják a fertőzések arányát!

338 esetet jelentettek Omicronnal az EU-országokban

A 21 EU/EGT-ország közül Dániában jelentették a legtöbb Omicronnal kapcsolatos esetet. A dán hatóságok eddig 83 esetet erősítettek meg. A második helyen Portugália áll 37 esettel, a harmadik helyen Hollandia (Hollandia) áll 36 esettel. Franciaország 32, Norvégia 29 esetet jelentett.

További országok, amelyek Omicron eseteket azonosítottak: Ausztria (15), Belgium (14), Horvátország (3), Csehország (2), Észtország (6), Finnország (9), Németország (15), Görögország (3), Izland (12), Írország (1), Olaszország (11), Lettország (2), Liechtenstein (1), România (3), Spanyolország (11) és Svédország (13).

Meg kell jegyezni, hogy az EU/EGT-országok az új Omicron törzzsel kapcsolatos megbetegedésekről számoltak be olyan mintákban, amelyeket olyan esetekből gyűjtöttek, amelyek nem jártak afrikai országokba, ami a közösségbe való átterjedést jelzi. Elképzelhető, hogy az Omicron változat már októberben jelen lesz Európában.

A ma, december 9-én kiadott legújabb térképfrissítésében az ECDC megismételte, hogy továbbra is minden uniós országban magas a fertőzési arány. Ezért minden, főként beoltatlan és felépült utazónak azt tanácsolták, hogy hagyjon fel a nem alapvető fontosságú/turisztikai utazásokkal.

Az EU Egészségügyi Ügynöksége által közölt adatok szerint a COVID-19 helyzete különösen Franciaországban romlott az elmúlt hét napban, ahol mára szinte teljes területe sötétvörös.

Emellett Belgium, Ausztria, Bulgária, Csehország, Horvátország, Írország, Észtország, Lengyelország, Izland, Lettország, Hollandia, Litvánia, Magyarország, Görögország, Liechtenstein, Szlovákia és Szlovénia szintén egyre több új esetet azonosít. . Románia ezzel szemben lefelé halad, elérte az 1.1-es fertőzőképességi indexet.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.