A Wizz Air eredményei 2017-ben: rekord utasforgalom és sok új útvonal

2017 nagyon jó évnek bizonyult a legtöbb légitársaság számára, beleértve a fapados légitársaságokat is. A Wizz Air 28-ben 2017 millió utasról számolt be, ami 24%-kal több, mint 2016-ban.

0 960

11. január 2018-én este a Wizz Air sajtótájékoztatón ismertette a 2017. évi eredményeket és néhányat a 2018. évi tervből. Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója beszélt.

Nézze meg a teljes Wizz Air konferenciát

Mindannyian új útvonalakat, sokkal több hírt reméltünk 2018-ra, de nem jöttek. Jele annak, hogy a Wizz Air leállítja az elmúlt 2 évben megszokott agresszív terjeszkedését, és a működési hálózatának megszilárdítása felé halad.

Varadi József

A Wizz Air eredményei Romániában 2017-ben

A Wizz Air a legnagyobb Romániában működő légitársaság, 34.7%-os piaci részesedéssel, amely nagyobb, mint a TAROM és a Blue Air együttvéve. 2017-ben több mint 6.8 millió utast szállított romániai célállomásokra, ami 28%-os növekedést jelent az előző évhez képest. Összességében pedig a Wizz Air teljes flottája 28 millió utast szállított, ami 24%-os növekedést jelent 2016-hoz képest.

Megemlítjük, hogy a Wizz Air 7.6 millió ülőhelyet kínált Romániából / Romániába a 2017-es év egészére. Ez megközelítőleg 90%-os kihasználtságot (repülőgépek terhelési fokát) eredményez. Vitatja valaki ezeket a nagyon jó eredményeket?

2017 folyamán a WIZZ 17 új útvonalat indított Romániában, és bővítette bázisait Kolozsváron és Craiován. Két további repülőgéppel bővült, és több mint 70 közvetlen munkahelyet teremtett a vállalaton belül.

A Wizz Air nemcsak a román ügyfelek és az országba látogatók számára kínál elérhető utazási lehetőségeket, hanem a helyi munkaerőpiacot is élénkíti a légi és turisztikai szektorban, 5 munkahelyet támogatva idén a kapcsolódó iparágakban országszerte.

Romániában a Wizz Air 21 repülőgépből álló flottát üzemeltet, amelyek a 6 bázison találhatók: Bukarest, Craiova, Iasi, Kolozsvár, Temesvár és Nagyszeben. Ugyanakkor további 4 olyan repülőtérről is repül, ahol nem rendelkezik repülőgéppel: Konstancáról, Szucsáváról, Szatmárnémetiről és Marosvásárhelyről. Az operatív hálózatnak pedig 143 útvonala van, köztük Bukarest – Kolozsvár.

A Wizz Air 2018-ra tervezi Romániát

Még ha MOST nem jelentettek be új útvonalakat, ez nem jelenti azt, hogy a Wizz Air ne érkezne hírekkel 2018-ban. Idén nem kevesebb, mint 15 olyan útvonalat avatnak fel, amelyek összekötik a romániai városokat európai célpontokkal.

A Wizz tovább növekszik a román piacon, 8,8 millió helyet adnak el, 16%-kal többet, mint tavaly. A romániai működésre már bejelentett bővítést követően a Wizz Air 24 repülőgépet oszt ki a hat bázisra, az utasorientált alkalmazottak száma pedig meghaladja a 950-et.

Emlékeztetünk arra, hogy ezen a nyáron A Wizz Air egy repülőgépet oszt ki a SIBIU-nak şi egy repülőgép az IAȘI-n. De az új útvonalak elindítása elmaradt néhány hónap. A gépeket a következő időpontban osztják ki az új bázisokra London Luton és től Bécs.

Megerősítve elkötelezettségét a bukaresti bázis mellett, egy rekordév végén, 3,1 millió utassal és 19%-os növekedéssel a Wizz Air bejelentette, hogy a 10. repülőgépet az Otopeni repülőtérre osztja ki júniusban.

A flotta bővítésével a társaság három új útvonalat indíthat Romániából Athénba, Göteborgba és Nizzába. A WIZZ immár 48 útvonalat kínál 20 országba Bukarestben.

A Wizz Air hálózata 2018-ban

2017-ben a Wizz Air több mint 28 millió utast szállított útvonalain, 24%-kal többet, mint 2016-ban. A Wizz Air flottájához 14 új repülőgép, 13 Airbus A321 és egy Airbus A320 csatlakozott, így az összes repülőgép száma elérte a 88-at. .

A további repülőgépek további 600 közvetlen munkahelyet teremtenek a cégnél, és jelenleg több mint 3.500 légiközlekedési szakember dolgozik a légitársaságnál, amelynek 27 bázisa van 15 országban, köztük a WIZZ legújabb bázisa Londonban, Lutonban, Nagy-Britanniában és Várnában, Bulgáriában. .

Világviszonylatban a Wizz Air nagy tervei vannak 2018-ra. A flotta 88-ról 106-ra bővül, amelyeket a bejelentett új és meglévő bázisokra osztanak ki. Mint fentebb említettük, 24 repülőgép lesz romániai bázison, ami a teljes flotta alig több mint 22%-át jelenti.

A Wizz Air folytatja útvonalhálózatának bővítését is, további hét repülőtérrel és több mint 100 új útvonallal, aminek köszönhetően a hálózat 600 ország 145 célállomására közel 44 útvonalra bővül.

A Wizz Air további fontos mérföldkövei, amelyekre 2017-ben került sor: a következők voltak 146 darab Airbus repülőgépet rendelt az A320neo családból; A Wizz Air megváltoztatta a kézipoggyászra vonatkozó szabályzatát.

A konferenciát követően a következő következtetéseket vonhatjuk le: esetleg további új útvonalak (Nagyszeben - Tel Aviv; Bukarest - Bécs és Kolozsvár - Bécs); A TAROM szerencsétlen csődje esetén a Wizz Airnek terve van a következő 5 évre; A Wizz Air illetékesei nem értenek egyet a szakszervezetekkel, de igyekeznek a lehető legtöbbet kommunikálni alkalmazottaikkal.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.