A RyanAtlantic belép az alacsony költségű transzatlanti piacra

0 1.857

Körülbelül 8 évvel Michael O'Leary, a Ryanair ügyvezető igazgatója kijelentései után itt a tény. 2007-ben Michael O'Leary kifejezte vágyát és szándékát, hogy fapados légitársaságot építsen transzatlanti járatokra. 2014-re – tért vissza a kijelentéssel, majd kifejtettem szkeptikus véleményemet.

Ezen a napon, 17. március 2015-én a vezetőség Ryanair jóváhagyta a transzatlanti hadműveleti tervet, amely 14 észak-amerikai célállomásra nyit útvonalat ugyanennyi európai bázisról. Az amerikai célállomások listáján New York, Boston, Chicago és Miami szerepel, Európa pedig Londonból Stanstedbe, Dublinba és Berlinbe repülne.

A tervet körülbelül 4-5 év alatt lehet megvalósítani, és minden a hosszú távú repülőgépek beszerzésének tervétől függ. A Ryanair illetékesei azt mondták, hogy tárgyalásokat folytatnak a szükséges gépekről, de további részleteket nem közöltek.

Az érdekes része a tarifacsomag. Az ilyen járatok viteldíjai 10 fonttól (14 USD / 13.2 EURO) indulnának, az átlag pedig 100 font körül lenne, nyilván szegmensenként. Lesz egy jóval magasabb díjszabású üzleti osztály is. A pletykák szerint az új légitársaság neve Ryan Atlantic lenne, és szövetségi megállapodás keretében a Ryanair honlapján keresztül árulhatna jegyeket.

Örülünk ennek a hírnek. Után norvég, WOW Levegő és Eurowings, a Ryanair megtámadja a fapados transzatlanti járatok piacát. És valószínűleg látni fogunk más légitársaságokat is, és a verseny jót tesz az utasoknak.

De nem szabad túl sok illúziónk lenni. A Norwegian veszteséges sok év nyeresége után, és ez a transzatlanti útvonalak miatt van. Ha elméletben jól hangzik 10 fontért jegyet venni az Egyesült Államokba, ne felejtse el, hogy a viteldíj adómentes és szolgáltatások nélkül, és elkerülhetetlenül fizetni kell. Ha az amerikai vízummentes bürokrácia enyhül, a transzatlanti piac valószínűleg más lesz.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.