Lufthansa csoport Romániában – számok és tervek 2013-ra

3 574

A február 19-i bukaresti sajtótájékoztatón a Lufthansa csoport illetékesei ismertették a 2011-es, 2012-es, Románia, a repülőgépflotta, a csomóponti infrastruktúra és a jövőbeli tervek számait. Az információt a Patrick Artiel, a Lufthansa romániai és moldovai utasforgalmi üzletágának vezérigazgatója; Kisch ajánlat, a Lufthansa csoport közép-kelet európai regionális igazgatója és Klaus Gorny, európai kommunikációs igazgató.

Első ránézésre minden rendben van, jók a kilátások, jó irányba haladnak a dolgok. 2011-ben a Lufthansa csoport, amely magában foglalja a Lufthansát, az Austrian Airlinest, a SWISS-t és a Germanwingst, több mint 100 millió utast szállított, és több mint 1 millió járatot üzemeltetett világszerte. 2012-ben a német csoport 2.4%-kal több utast szállított, de 1.6%-kal kevesebb járatot üzemeltetett. Elméletileg ez lefordítható hatékonyabb műveletekre.

Lufthansa Group

Lufthansa csoport Romániának nagyon jól megy. 2012-ben a Lufthansa több mint 770 000 utast szállított, 12%-kal többet, mint 2011-ben. Az Austrian Airlines és a SWISS együtt több mint 530 000 utast szállított. A Lufthansa, az Austrian Airlines és a SWISS heti 328 járatot üzemeltetett Romániába és Romániából, amelyek Frankfurt, Berlin, München, Düsseldorf, Bécs és Zürich csomópontjait kötik össze Bukarest, Kolozsvár, Nagyszeben, Jászvásár és Temesvár repülőtereivel. Az Otopeni - Berlin / Bécs / Zürich és Nagyszeben - München útvonalakon 20%-kal nőtt a szállítási kapacitás.

bevezetés közvetlen járatokat Berlinből Bukarestbe a Lufthansa üzemeltet, de egyes már meglévő útvonalakon a járatsűrűség növekedése is a Lufthansa csoport e jelentős növekedéséhez vezetett hazánkban, elérve a 26%-os piaci részesedést. A romániai működés fejlesztése 2013-ban is folytatódik a szezonális Bukarest-Frankfurt és Nagyszeben-München járatok újraindításával, 1. április 2013-től. Fontos stratégiai lépés a Germanwings, de erről külön cikkben.

A Lufthansának globálisan is nagy tervei vannak. A Lufthansa Csoport 135 darab Airbus és Boeing repülőgépet rendelt, összesen 17 milliárd euró értékben, modernizálni kívánja a meglévőket, és a fő csomópontok átépítését tervezi. Tavaly ősszel, A Lufthansa felavatta az új A-Plus terminált a frankfurti repülőtéren, közel 800 millió eurós beruházás.

Nagy hangsúly lesz az online oldalon is. A webhelyeket és a foglalási szolgáltatásokat mobilra igazítják. A Lufthansa Csoport nagyobb figyelmet fog fordítani a közösségi oldalakra, a legfontosabbakat pedig felsoroltuk: twitter, facebook, youtube, flickr, tumblr stb. Örülök ennek a hírnek, és jó, hogy igyekszik lépést tartani a technológiával és az új piaci trendekkel.

De a Lufthansa csoport helyzete nem rózsás. Az európai pénzügyi válság, a magas üzemanyagárak és az alacsony költségű szolgáltatók versenye szürke zónába taszította a csoportot. Figyelembe vették, hogy 2013-ban már nem fizetik ki az osztalékot, és a nyilvántartott nyereséget újra befektetik. A szerkezetátalakítási és reorganizációs projektek szintén tovább csökkentik a veszteségeket. Nagy hangsúlyt kap a flotta korszerűsítése. 2025 végéig a Lufthansa-csoport várhatóan 239 repülőgépet kap, összesen 23 milliárd euró értékben. Jelenleg több mint 500 projektet fejlesztenek ki azzal a céllal, hogy a Lufthansa csoportot ismét nyereségessé tegyék.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.