3 fajta atipikus turisztikai desztináció, melyeket az elmúlt években fedeztek fel újra a román turisták

0 623

Románia hatalmas turisztikai potenciállal rendelkező ország, minden ízlést kielégítő szabadidős lehetőségekkel, a természet szívében nyugalom és nyugalom iránti igényt és a kalandvágyat, adrenalinnal teli élményeket egyaránt kielégítő desztinációkkal. Ez pedig az elmúlt két évben volt a legjobban látható, amikor a járvány és a forgalomkorlátozások közepette a turisták úgy döntöttek, hogy bejárják az országot, hogy minden lépésnél újra felfedezzék az igazán látványos helyeket.

Természetesen a felfedezések itt nem állnak meg, főleg, hogy még mindig sok úti cél és látnivaló van, amit érdemes megismerni. Éppen ezért a május 1-jei hétvége előestéjén a Travelminit.ro online szállodaplatform néhány atipikus romániai helyszínt, festői falvakat vagy éppen rejtett természetvédelmi területeket kínál, amelyeket az elmúlt években a román turisták újra felfedeztek.

Romániában egyedülálló természeti csodák: Sárkánykert és Vörös Repce

Folyamatosan szó esik a felszínformák sokszínűségéről és a romániai tájak szépségéről, főleg, hogy a lenyűgöző természettel megáldott országok közé tartozik. Az Európában egyedülálló Duna-deltát, a Kárpátok rezervátumait, tavait, folyóit már évente több tízezer turista keresi fel, de milyen lenne a következő vidéki nyaralása alkalmával elmenni néhány kevésbé ismert helyre?

Próbáljon ki például egy kalandot a Sárkánykertben, a Kolozsvártól mintegy 70 kilométerre található természetvédelmi területen, amelyet az itteni atipikus geológiai képződményeknek köszönhetően "Románia meteorájának" is neveznek. A helynek van egy egészen lenyűgöző legendája is: állítólag élt egykor veszélyes sárkányok, akik a szomszédos falvakból rabolták el az emberek arcát.

Egy napon az egyik sárkány ellopta a napot az égről, de egy erős férfi úgy döntött, hogy követi és szembefordul vele. Miután legyőzte őt, a bátor fiatalember megtalálta a napot, és az égbe dobta, és annak fénye elvakította a többi sárkányt. Ezzel egy időben az elrabolt lányokat elengedték, és egy varázsigét kántáltak, amely a sárkányokat örökre kőbárányokká változtatta, és most a sziklák alkotják a Sárkánykertet. Egy éjszakás szállás (kétágyas szoba) átlagos ára Kolozs megyében 100 lejtől indul.

Egy másik látványos, de kevésbé népszerű hely az országos érdeklődésre számot tartó geológiai rezervátum, az Alba megyei Râpa Roșie, amely a számtalan, különböző színű oszlopon és piramison keresztül kiemelkedik, Romániában igazán egyedülálló táj. Mindössze 6 kilométerre van Sebeș városától, csak akkor jó megálló, ha eléri a környéket.

Agroturizmus autentikus élményekkel és festői tájakkal

Hazánk a meglepő természeten túl sok olyan úti céllal büszkélkedhet, ahol megállni látszik az idő, olyan helyekkel, ahol nyugalmat élvezhet, a vidéki hagyományokat pontosan úgy őrzi, ahogy egykor volt, a helyiekkel, akik alig várják, hogy megosszák veletek történeteiket.

Sok olyan falu van, amely már kivívta hírnevét a turisták körében, de ha igazán egyedi helyekre szeretne eljutni, van néhány érdekes ajánlatunk. Vegyük például Charlottenburg (vagy Charlotten) falut, amely csaknem egy órányira van Temesvártól.

Kör elrendezése miatt atipikus, minden ház körben van elhelyezve. A formáját stratégiailag úgy alakították ki, hogy megakadályozza a vadállatok bejutását a faluba és károkat okozva. Charlottenburgot az olaszországi és németországi Bánát területéről származó bevándorlók alapították, és ma történelmi mérföldkő.

Egy másik hely, amelyet érdemes felfedezni kulturális sokszínűsége és csodálatos természeti fekvése miatt, az Eibenthal, amely egy kőhajításnyira van a Dunától, a mehedinți Dubova községben. Itt van egy cseh közösség, akik hagyományaikat hozták a környékre, így Ön nem csak egy mesebeli nyaralást élvezhet az ország egyik legszebb részén, a Duna-szorosban, hanem egyedülálló kulturális élményben is részesül.

Ha pedig az elejétől a végéig rusztikus tartózkodást szeretne élvezni, a Travelminit.ro ajánlja a Brassó megyei Bunești község öt falujának bejárását: Bunești-t (amely egyben a község lakóhelye is), Criț-t, Meșendorfot, Roadeș-t és Viscrit. A nemzeti örökség, a több száz éve őrzött hagyományok és szokások részét képező középkori erődítmények, de Károly herceg híres viscri háza is várja Önt.

A környék legnépszerűbb úticélján, Viscriben az egyéjszakás szállás (kétágyas szoba) ára 120 lejtől indul, de Brassó megye többi falvaiban 80-90 lejig csökkennek az éjszakai árak.

Hargita és Kovászna, a természet, a történelem és a wellness eklektikus keveréke

A Székelyföld egy másik desztináció, amely az elmúlt években fellendülésnek indult, és fel kell fedezni, mielőtt zsúfolásig megtelne az ország, de a világ más részeiről érkező turistákkal is.

És az a jó, hogy itt mindent megtalál, amire vágyik, az ízletes ételektől és a pihentető kezelésektől az adrenalinnal teli kalandokig. Hargita, Románia egyik legzöldebb megyéje például a természetben végezhető tevékenységekről ismert: egyedi útvonalak (Cheile Vârghișului, Via Ferrata), tereptúrák és séták néhány igazán látványos területen (Tinovul Mohoș, Red tó, Szent Anna-tó).

Kovászna viszont a Kúriák Földjének beceneve az itt található számos kastélynak és kúriának (Kalnoky, Benke) köszönhetõen rendkívül jól megõrzött. Akár azt is mondhatnánk, hogy ide kell jönnie, ha királyi nyaralásra, igazi időutazásra vágyik, egy lenyűgöző korszakba vissza. Székelyföld számos wellness lehetőséget kínál a környéken található termálforrásoknak, gyógyhatású vizeknek köszönhetően, amelyek sokféle kezelés elvégzését teszik lehetővé.

A turisták kedvenc üdülőhelyei: Homoródfürdő, Tusnádfürdő, Borszék, Korond, Toplița és még sok más. Az egyéjszakás szállások átlagos ára Hargitán és Kovásznán körülbelül 90-100 lejtől indul éjszakánként.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.