A román MIG-21-es repülőgépek elfogták az orosz bombázókat a Fekete-tenger felett.

0 18.429

Február 9-én két norvég vadászgép szállt fel a Bodø légibázisról, hogy elfogjanak két nagy hatótávolságú orosz bombázót, modell TU-160, Norvégia partjainál.

Egy külön eseményen a román, bulgáriai és törökországi vadászgépek küldetést hajtottak végre több olyan orosz katonai repülőgép elfogására, amelyek február 10-én a NATO határához, a Fekete-tenger felett repültek.

A Dél-Torrejón Kombinált Légi Műveleti Központ riasztotta a Mihail Kogalniceanu (Románia), a Graf Ignatievo (Bulgária) és a Merzifon légibázis (Törökország) vadászrepülőgépeit, hogy reagáljanak a Fekete-tenger feletti nemzetközi légtérben működő orosz katonai repülőgépek egy csoportjára.

F-16 Törökország (FOTÓ: NATO)

Az orosz repülőgépek transzpondereiket pozíciójuk és magasságuk feltüntetése nélkül leállították, nem regisztráltak repülési tervet és nem kommunikáltak a légiforgalmi irányítókkal. Ez valós veszélyt jelenthet a polgári légi közlekedésre.

A műveletet román, bulgáriai és török ​​csapatok hajtották végre.

Az oroszországi repülőgép-hordozó Tu-22 nagy hatótávolságú bombázókból és harci kíséretből állt. A román légierő MiG-21-es gépei siettek a csoport elfogására. A Bolgár Légierő MiG-29-es gépeit készenlétben tartották, a Török Légierő F-16-os gépei pedig felszálltak, hogy bármelyik pillanatban készen álljanak a válaszadásra.

A NATO-elfogók visszatértek bázisaikra, miután orosz katonai repülőgépek elhagyták a területet. Az akciót követően a Torrejón-i Kombinált Légi Műveletek Központja koordinálta a három ország közötti akciókat.

A NATO vadászgépei megállás nélkül állnak szolgálatban. A NATO a légirendészeten keresztül biztosítja a tagok biztonságát. A vadászrepülőgépek készen állnak a cselekvésre, ha gyanús vagy előre be nem jelentett repüléseket jelentenek a szövetségesek légterének közelében.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.