30. február 12-től 2021 nappal meghosszabbítják a készenléti állapotot Romániában.

0 3.002

számú határozatát a Sürgősségi Helyzetek Országos Bizottsága meghozza. 8. február 10. 2021. Eszerint Romániában 30 nappal, 12. február 2021-től meghosszabbítják a készenléti állapotot.

1. cikk – Javasoljuk a riasztási állapot kiterjesztését az ország egész területén, 30 napos időtartamra, 12.02.2021-től kezdődően.
2. cikk – A SARS-CoV-2 vírus által generált fertőzések megelőzésére és leküzdésére vonatkozó, a jelenlegi epidemiológiai összefüggésben 12.02.2021. február XNUMX-től elfogadandó intézkedéseket a jelen melléklet tartalmazza.
3. cikk - Ezt a határozatot az Országos Veszélyhelyzet-kezelési Rendszer valamennyi elemével közölni kell, hogy azok vezetőinek rendeletével és adminisztratív aktusaival végrehajtsák.

A FIGYELMEZTETÉS SORÁN ALKALMAZANDÓ VÁRHATÓ FERTŐZÉS ÉS ELLENŐRZÉSI INTÉZKEDÉSEK

1. A mentőszolgálatok és az önkéntes sürgősségi szolgálatok működési koordinációját a megyei felügyelőségek / Bukarest-Ilfov sürgősségi helyzetekre, valamint a helyi rendőrség működését a Bukaresti Főigazgatóság / a megyei rendőrfelügyelőségek tartják fenn. .

2. Az időskorúak bentlakásos ellátó és segítő központjai, a fogyatékos és nem fogyatékos gyermekek és felnőttek bentlakásos intézetei, valamint egyéb veszélyeztetett csoportok számára fenntartott bentlakásos intézetek tevékenységének folyamatosságának biztosítása, valamint a munkavállalók munkarendjének kialakításának kötelezettsége. közegészségügyi megye, illetve bukaresti önkormányzat jóváhagyásával.

3. Fenn kell tartani a bentlakásos szociális szolgáltatók azon kötelezettségét, hogy programjukat a helyi járványügyi összefüggéseknek megfelelően, a hatályos munkajogi szabályok betartásával szervezzék meg. Ezen szolgáltatások tevékenységét az illetékes hatóságok által a SARS-CoV-2 vírus terjedésének megakadályozására vonatkozó szabályok betartásával szervezik és végzik.

4. Az ideiglenes tevékenységgel járó valamennyi ideiglenes helyzetekre vonatkozó operatív központ, valamint az Országos Beavatkozási Koordinációs és Irányítási Központ és a megyei/bukaresti beavatkozási koordinációs és irányítási központok állandó tevékenységének kötelezettsége. .

A közterületeken szükségesnek tartják a védőmaszk viselésének kötelezettségét

5. A közterületen, a munkahelyen, a kereskedelmi helyiségekben, valamint a tömegközlekedési eszközökön a védőmaszk viselési kötelezettségének fenntartását szükségesnek tartják minden 5. életévét betöltött személy számára, a közösen megállapított feltételekkel. az egészségügyi miniszter és a belügyminiszter rendelete.

6. Javasoljuk az elkülönítés és a karantén lehetőségének fenntartását az 7. cikkben meghatározott feltételek mellett. törvény 8., 11. és 136. §-ai alapján. A járványügyi és biológiai kockázati helyzetekben a közegészségügy terén hozott intézkedések megállapításáról szóló 2020/XNUMX.

7. Javasolt a lakossági egészségügyi igazgatóságok, a gondozó-segítő személyzet, a bentlakásos időskorúak gondozó és segítő központjaiban, a fogyatékos és nem fogyatékos gyermekek és felnőttek bentlakásos intézetében dolgozó szak- és kisegítő állományok heti szűrésének megtartása, valamint más veszélyeztetett csoportok számára.

Szükségesnek tartják a gyűlések, tüntetések, felvonulások, koncertek vagy más jellegű összejövetelek nyílt téren történő szervezésére és lebonyolítására vonatkozó tilalmak fenntartását.

8. Fenntartani szükségesnek tartja a nagygyűlések, tüntetések, felvonulások, koncertek vagy egyéb szabadtéri összejövetelek, valamint kulturális, tudományos, művészeti, sport- vagy szabadidős tevékenység jellegű összejövetelek zárt térben történő szervezésére és megtartására vonatkozó tilalmakat, kivéve a a 09–25. bekezdés szerint szervezett és lebonyolított.

9. Javasolt az ünnepek, évfordulók, mulatságok zárt és/vagy nyílt terekben, nyilvános és/vagy zárt térben történő összejövetelek megtartásának tilalma fenntartása.

10. A Romániában szervezett edzőtáborokból, edzésekből és sportversenyekből álló sportlétesítményeken és bázisokon belüli testedzés csak az ifjúsági és sportminiszter és az egészségügyi miniszter közös rendeletében meghatározott feltételek mellett végezhető.

11. Romániában sportversenyek nézők nélkül, csak az ifjúsági és sportminiszter és az egészségügyi miniszter közös rendeletében meghatározott feltételekkel rendezhetők.

12. A 10. pont feltételei szerint hivatásos, törvényes és/vagy teljesítménysportolók bel- vagy kültéri medencében testedző tevékenységet végezhetnek, zárt térben testedzést csak a szabályok betartásával végezhetnek. , úgy, hogy legalább 7 nm / fő biztosítva legyen.

13. A muzeális intézmények, könyvtárak, könyvesboltok, mozi, film- és audiovizuális produkciós stúdiók, előadó- és/vagy koncertintézmények, népművészeti, művészeti és kézműves iskolák, valamint szabadtéri kulturális rendezvények tevékenységét csak az együttes által meghatározott feltételek mellett lehet folytatni. a kulturális miniszter és az egészségügyi miniszter rendelete.

14. A 13. pont feltételei szerint mozik, előadóintézmények és/vagy koncertek szervezése és fejlesztése megengedett, a közönség részvételével a tér maximális befogadóképességének 50%-áig, ha a halmozott előfordulás az utolsó A 14 napos megbetegedések száma a megyében/helységben kevesebb vagy egyenlő, mint 1,5 / 1.000 lakos, lakossági részvétellel a tér maximális befogadóképességének 30%-áig, ha az elmúlt 14 napban az esetek összesített előfordulása a megyében/helységben nagyobb, mint 1,5 és kisebb vagy egyenlő, mint 3 / 1.000 lakos, és tilos, ha az előfordulási gyakoriság meghaladja a 3 / 1.000 lakost.

15. A 13. pont feltételei szerint behajtós bemutatók szervezése és fejlesztése megengedett azokban a megyékben/településeken, ahol az elmúlt 14 napban az esetek összesített előfordulása 1,5 / 1.000 lakosnál kisebb vagy egyenlő, ha a jármű utasai egy család tagja, vagy legfeljebb 3 fős csoportokat képviselnek, és előadások, koncertek, nyilvános és zártkörű fesztiválok vagy egyéb kulturális rendezvények szervezése, szabadtéri előadása csak legfeljebb 300 fő részvételével megengedett. 2 néző üléssel, egymástól legalább 14 méter távolságra, valamint védőmaszkot viselve. Tilos a tevékenység azon megyék/települések szintjén, ahol az elmúlt 1,5 napban az esetek összesített előfordulása meghaladja az 1.000 / XNUMX lakost.

16. Az istentiszteleti tevékenység, ideértve a kollektív istentiszteleteket és imákat is, az istentiszteleti helyeken belül és/vagy azon kívül az egészségügyi miniszter és a belügyminiszter közös rendeletében megállapított egészségvédelmi szabályok szerint történik.

17. A 16. pont feltételei szerint a SARS-CoV-2 fertőzések terjedésének megakadályozása érdekében vallási körmenetek és/vagy zarándoklatok szervezése csak olyan személyek részvételével megengedett, akiknek lakóhelye vagy lakóhelye az adott településen található. a tevékenységet végzik, akiknek nincs lakóhelyük vagy lakóhelyük azon a településen, ahol ezek a tevékenységek zajlanak.

18. Javasolt az egészségügyi miniszter együttes rendeletével megállapított – a legfeljebb 10 együtt nem élõ személy részvételével végzett – szabadtéri rekreációs és sporttevékenység tilalma – adott esetben – fenntartását fenntartani. az ifjúsági és sportminiszter, a környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter vagy a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter.

19. Az afrikai sertéspestis megelőzésére és leküzdésére irányuló tevékenységet legfeljebb 20 fős csoportos vadászattal lehet folytatni.

20. Javasoljuk, hogy a zárt térben, például szalonokban, kulturális központokban, éttermekben, bárokban, kávézókban, rendezvénytermekben/sátrakban zárt térben zártkörű rendezvények (esküvők, keresztelők, ünnepi étkezések stb.) rendezési tilalmat tartsanak fenn. .

21. Javasoljuk a zártkörű rendezvények (esküvők, keresztelők, ünnepi étkezések, stb.) szabad tereken történő szervezésének tilalmának fenntartását, így többek között szalonokban, kulturális központokban, éttermekben, teraszokon, bárokban, kávézókban, rendezvénytermek / sátrak.

22. Felnőtteknek szóló képzések, workshopok szervezésének – ideértve az európai alapokból finanszírozott projektek megvalósítását is – fenntartását javasoljuk, legfeljebb 25 fős benti és maximum 50 fős külső részvétellel, valamint az előírás betartásával. az egészségügyi miniszter rendeletével megállapított szabályokat.

23. A honvédelmi, közrendi és közbiztonsági feladatokat ellátó intézmények sajátos tevékenységének megszervezését és lebonyolítását a szabadban, kizárólag járványügyi szakorvos felügyelete mellett javasolt fenntartani.

24. Javasoljuk, hogy a diplomáciai területen meghatározott tevékenységek megszervezését és lebonyolítását fenntartsák, beleértve a Romániában akkreditált diplomáciai képviseletek és konzuli hivatalok székhelyét úgy, hogy minden résztvevő számára legalább 4 négyzetméteres területet biztosítsanak. az egészségvédelmi szabályok betartása.

25. Javasolt a legfeljebb 100 fős nagygyűlések, demonstrációk lebonyolításának fenntartása és az alábbi intézkedések betartása:

a) az orrot és a szájat eltakaró védőmaszk viselése minden résztvevő részéről;
b) kötelező kézfertőtlenítés minden olyan személy számára, aki arra a helyre érkezik, ahol a gyülekezés vagy bemutató zajlik;
c) a résztvevők közötti legalább 1 méteres fizikai távolság megtartása és lehetőség szerint legalább 4 nm/fő terület biztosítása;
d) a tüntetés vagy a demonstráció során anyagokat terjesztő személyek kezének fertőtlenítése;
e) kollektív és egyéni higiéniai szabályok alkalmazása a fertőzés megelőzése és a SARS-CoV-2 vírus terjedésének korlátozása érdekében.

26. Javasoljuk a településen belüli közlekedési tilalom fenntartását a 6 főnél nagyobb, nem egy családhoz tartozó gyalogos csoportokba, illetve ilyen csoportok kialakítását.

27. Javasoljuk a forgalmi tilalom fenntartását minden településen, minden személyre, lakáson/háztartáson kívül a 2300-0500 óra között, az alábbi kivételekkel, amelyek indokolása:

a) szakmai érdekből történő utazás, ideértve az otthon/háztartás és a szakmai tevékenység végzésének helye/helyek közötti utazást és vissza;
b) az elhalaszthatatlan vagy távolról nem végrehajtható orvosi segítségnyújtás, valamint gyógyszervásárlás céljára történő utazás;
c) a tranzitban lévő vagy a tilalmi idővel egybeeső időintervallumú személyek tartózkodási helyén kívülre utazni, például repülővel, vonattal, autóbusszal vagy más személyszállítási eszközzel, és amelyet jeggyel vagy egyéb módon igazolni lehet. az utazás fizetésének módja;
d) indokolt okból utazni, mint például a gyermek gondozása/kísérése, idősek, betegek vagy fogyatékkal élők segítése vagy családtag halála.

28. A 27. pontban meghatározott szakmai érdekből eredő költözés okának ellenőrzésekor let. a) pontja szerint a személyek az illetékes hatóságok kérésére kötelesek bemutatni a szolgálati igazolványt vagy a munkáltató által kiállított igazolást vagy nyilatkozatot saját felelősségükre.

29. Személyes érdekből történő utazás okának igazolásakor a 27. pontban foglaltak szerint b) -d) pontja alapján a személyek kötelesek az illetékes hatóság munkatársainak kérésére előzetesen kitöltött, saját felelősségre nyilatkozatot bemutatni.

30. A 28. és 29. pontban meghatározott önnyilatkozatnak tartalmaznia kell a vezeték- és vezetéknevet, a születési időt, az otthoni/munkahelyi címet, az utazás okát, a kitöltési dátumot és az aláírást.

31. Javasolt a külföldi állampolgárok és hontalanok Románia területére az államhatár-átkelőhelyeken keresztül történő beutazási tilalma fenntartása, az alábbi kivételekkel:

a) román állampolgárok családtagjai;
b) az Európai Unió vagy az Európai Gazdasági Térség más tagállamai vagy a Svájci Államszövetség Romániában lakóhellyel rendelkező állampolgárainak családtagjai;
c) az Európai Unió jogszabályai szerint huzamos tartózkodásra jogosító vízummal, tartózkodási engedéllyel vagy a hatóság által kiállított tartózkodási engedéllyel egyenértékű okmánnyal vagy más állam hatósága által kiállított, azzal egyenértékű okmánnyal rendelkező személy;
d) a szakmai érdekből utazó, vízummal, tartózkodási engedéllyel vagy más azzal egyenértékű okmánnyal igazolt személyek, illetve egészségügyi személyzet, az orvosi területen dolgozó kutatók, a geriátriai egészségügyi személyzet, a szállítók és az áruszállításban részt vevő egyéb személyzet a szükséges szállítások;
e) a diplomáciai, konzuli hivatalok és a nemzetközi szervezetek személyi állománya, valamint családtagjaik, akik az őket állandó romániai kiküldetésben kísérik, a katonai állomány, illetve a humanitárius segítséget nyújtani tudó állomány;
f) átutazó személyek, ideértve a konzuli védelem megadása miatt hazatelepülteket is;
g) kényszerítő okokból utazó utasok;
h) nemzetközi védelemre vagy egyéb humanitárius okokból rászoruló személyek, az (EU) rendelet rendelkezései hatálya alá tartozó személyek. Az Európai Parlament és a Tanács 604/2013/EK rendelete (26. június 2013.) a hontalan személy által az egyik tagállamban benyújtott nemzetközi védelem iránti kérelem megvizsgálásáért felelős tagállam meghatározására vonatkozó kritériumok és mechanizmusok megállapításáról visszafogadási megállapodások alapján visszatért személy és személyek;
i) tanulmányi céllal utazó külföldiek és hontalanok;
j) külföldiek és hontalanok, magasan kvalifikált munkavállalók, ha foglalkoztatásuk gazdasági szempontból szükséges, és a tevékenység külföldön nem halasztható, nem folytatható;
k) külföldiek és hontalanok, határ menti munkavállalók, idénymunkások, tengeri és folyami hajózási személyzet;
l) a Románia területén szervezett sportversenyeken részt vevő nemzetközi sportdelegációk tagjait a jogszabályoknak megfelelően;
m) a Romániában zajló kulturális rendezvényeken részt vevő filmes vagy audiovizuális forgatócsoportok, műszaki és művészeti személyzet tagjai, bizonyított szerződéses kapcsolat vagy igazoló dokumentumok alapján.

32. Nemzeti szinten eltérő rendelkezés hiányában a 31. pontban meghatározott intézkedés a továbbiakban nem vonatkozik az olyan harmadik országból származó vagy ott lakó külföldi állampolgárokra és hontalanokra, amelyekről európai szinten létesült a nem alapvető jelentőségű utazások ideiglenes korlátozásainak feloldása. az Európai Unióba..

33. Az övezeti karantén az 7. sz. törvény 12. és 136. §-a alapján. A járványügyi és biológiai kockázati helyzetekben a közegészségügy terén hozott intézkedések megállapításáról szóló 2020/XNUMX.

34. Javasolt az Országos Sürgősségi Bizottság intézkedési hatáskörének fenntartása a légiközlekedési gazdasági szereplők által a magas járványügyi kockázattal járó országokba irányuló és onnan induló járatok felfüggesztése, amelyeket az Országos Sürgősségi Helyzetek Bizottsága határozatával hozott létre az Országos Népegészségügyi Intézet javaslatára.

35. A 34. pontban foglaltak alól az alábbi járatok kategóriái mentesülnek:

a) állami légi járművel végezték;
b) áruszállítás és/vagy levelezés;
c) humanitárius vagy sürgősségi egészségügyi szolgáltatások nyújtása;
d) kereséshez-mentéshez vagy vészhelyzetekben történő beavatkozáshoz, egy romániai hatóság kérésére;
e) a műszaki beavatkozó csoportok szállítása céljából, a Romániában letelepedett gazdasági szereplők kérésére;
f) nem kereskedelmi célú műszaki leszállások;
g) légijármű-pozicionálás kereskedelmi komprakomány nélkül;
h) a repülőgépeken végzett munkák technikái;
i) az Európai Unió előírásainak megfelelő működési engedéllyel rendelkező légi fuvarozók által, szabálytalan járattal (charter), idénymunkások szállítására vagy külföldi állampolgárok hazaszállítására Romániából más államokba, a hatóság jóváhagyásával. Román Polgári Légiközlekedési Hatóság és a rendeltetési állam illetékes hatósága;
j) az Európai Unió előírásainak megfelelő működési engedéllyel rendelkező légi fuvarozók által végzett irreguláris járatokkal (charter), más államokból Romániába, román állampolgárok hazaszállítása céljából, a Román Polgári Légiközlekedési Hatóság jóváhagyásával, a Belügyminisztérium és a Külügyminisztérium megállapodása;
k) az Európai Unió előírásainak megfelelő működési engedéllyel rendelkező légi fuvarozók által, irreguláris járatokkal (charter), a 3. sz. 2020. a zöld sávok megvalósításáról szóló közleményhez az egészség védelmét és az alapvető áruk és szolgáltatások elérhetőségének biztosítását célzó határigazgatási intézkedésekről szóló iránymutatások alapján - C (1897) 23.03.2020, XNUMX-tól, Romániából más államokba és más államokba Romániába, a Román Polgári Repülési Hatóság és a rendeltetési állam illetékes hatóságának jóváhagyásával.

36. Javasoljuk az alkalmi járatokkal történő közúti személyszállítás tilalmának fenntartását, valamint a rendszeres utazás kiegészítését a hatályos előírásoknak megfelelően a vallási körmeneteken és/vagy zarándoklatokon való részvétel céljából. zajlik.

37. Az alábbi államhatár-átkelőhelyek ideiglenes lezárásának teljes vagy részleges fenntartását javasoljuk:

37.1 a román-magyar határon: Nagykároly, Szatmár megye.

37.2 a román-bolgár határon:
a) Lipnița, Konstanca megye;
b) Dobromir, Konstanca megye;
c) Bechet, Dolj megye (a teherforgalom kivételével).

37.3 a Moldovai Köztársasággal közös román határon: Rădăuți-Prut, Botoșani megye;

37.4 a román-szerb határon:
a) Moldova Nouă, Krassó-Szörény megye;
b) Vălcani, Temes megye;
c) Stamora-Moravița, Temes megye - vasút (kivéve teherforgalom);
d) Lunga, Temes megye;
e) Foeni, Temes vármegye.

38. Javasoljuk, hogy a programot az élelmiszerek és/vagy alkoholos és alkoholmentes italok elkészítésével, forgalmazásával és fogyasztásával foglalkozó gazdasági szereplők – így éttermek és kávézók – épületen belüli lakossága körében fenntartsák, legfeljebb 50%-ig. térkapacitás, és csak a 0600-2300 időintervallumban, azokban a megyékben/településeken, ahol az elmúlt 14 nap összesített megbetegedése 1,5/1.000 lakosnál kisebb vagy egyenlő, a maximális kapacitás 30%-át nem haladva meg térben és 0600-2300 időintervallumban, ha a megyében/helységben a megbetegedések összesített előfordulása az elmúlt 14 napban 1,5-nél nagyobb és legfeljebb 3 / 1.000 lakos, és tilos a határértéket túllépni. előfordulása 3 / 1.000 lakos.

A szállodákban, panziókban vagy egyéb szálláshelyeken belüli éttermek és kávézók tevékenységének fenntartása javasolt.

39. Az éttermek és kávézók tevékenységének fenntartását szállodákban, panziókban vagy egyéb szálláshelyeken belül, a maximális tér befogadóképességének 50%-át nem haladva és csak 0600-2300 időintervallumban javasolt fenntartani azokban a megyékben/településeken, ahol a megbetegedések összesített előfordulása az elmúlt 14 napban legfeljebb 1,5 / 1.000 lakos, nem haladja meg a tér maximális kapacitásának 30%-át, és csak a 0600-2300 időintervallumban, ha az elmúlt 14 nap összesített előfordulása a megyében/helységben az esetek 1,5-nél nagyobb és 3/1.000 lakosnál kisebb vagy egyenlő, és csak az ezekben az egységekben elhelyezett személyeknél azokban a megyékben/településekben, ahol az elmúlt 3 napban a 1.000/14 lakos előfordulási gyakorisága meghaladja .

40. A 38. és 39. pontban meghatározott intézkedések vonatkoznak azokra a gazdasági szereplőkre is, akik tetővel, födémekkel vagy födémekkel ellátott, legalább 2 fallal határolt közterületen folytatnak tevékenységet, függetlenül azok jellegétől, ideiglenes vagy állandó jellegűek. karakter.

41. Amennyiben a 38. és 39. pontban említett gazdasági szereplők tevékenysége korlátozott vagy bezárt, élelmiszerek elkészítése, valamint olyan élelmiszerek, valamint alkoholos és alkoholmentes italok forgalmazása engedélyezhető, amelyeket nem e helyiségben fogyasztanak.

42. A 38. és 39. pontban említett gazdasági szereplők az egészségügyi miniszter, valamint a gazdasági, vállalkozási és idegenforgalmi miniszter rendeletében megállapított kötelezettségeiket kötelesek eleget tenni.

Ételek, alkoholos és alkoholmentes italok elkészítése, forgalmazása, fogyasztása erre a célra kialakított kültéri helyiségekben megengedett.

43. Élelmiszerek, alkoholos és alkoholmentes italok elkészítése, forgalmazása, fogyasztása a 40. pontban foglaltaktól eltérő, erre a célra kialakított kültéri helyiségekben, az étkezések és a részvétel között legalább 2 m távolsággal engedélyezhető legfeljebb 6 az egészségügyi miniszter, a gazdasági, vállalkozási és idegenforgalmi miniszter és az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hivatal elnökének közös rendeletében meghatározott egészségvédelmi intézkedések betartásával egy asztalnál, ha különböző családból származnak.

44. Javasoljuk a bárokban, klubokban és diszkókban való munkavégzés tilalmának fenntartását.

45. Javasoljuk, hogy a kereskedelmi tevékenységet/szolgáltatást zárt és/vagy nyílt helyen, köz- és/vagy magánterületen folytató gazdasági szereplők tevékenységüket 0500-2100 időintervallumban szervezzék meg és végezzék.

46. ​​A 45. pontban foglaltaktól eltérően a 2100-0500 óra közötti időszakban gazdasági szereplők csak házhozszállítási tevékenységet folytató gazdálkodókkal kapcsolatban működhetnek.

47. A 45. pontban foglaltak kivételével 2100-0500 között gyógyszeripari létesítmények, benzinkutak, házhozszállítási tevékenységet folytató gazdálkodók, valamint a közúti személyszállítással foglalkozó gazdasági szereplők, amelyek kapacitása gépjárművel. több mint 9 ülőhely, beleértve a vezetőülést és a 2,4 tonnánál nagyobb megengedett össztömegű járművek közúti árufuvarozási területét is, normál üzemi állapotban, az egészségvédelmi szabályok betartásával üzemelhet.

48. Az olyan bevásárlóközpontokon belül, ahol több gazdasági szereplő működik, játszóterek, játéktermek üzemeltetése, bárok, klubok, diszkók tevékenysége nem megengedett.

49. Javasoljuk, hogy a légi szállítást továbbra is a higiéniára és a közös helyiségek, berendezések, szállítóeszközök és légi járművek fertőtlenítésére vonatkozó intézkedések és korlátozások, a repülőtereken és légi járműveken belüli eljárások és protokollok, valamint a repülőtéri személyzet magatartási szabályai szerint végezzék, valamint a személyzet és az utasok tájékoztatása érdekében az utasok és a légi közlekedés területén tevékenykedő személyzet szennyeződésének megelőzése érdekében a közlekedési és infrastrukturális miniszter, az egészségügyi miniszter és a belügyminiszter közös rendeletében megállapított feltételek szerint.

50. Javasoljuk, hogy a vasúti szállítást továbbra is az állomásokon, megállókon, állomásokon vagy megállóhelyeken található közös helyiségek, vonatberendezések és szerelvények, eljárások és protokollok, az állomásokon, megállókon, állomásokon belüli higiéniai és fertőtlenítési intézkedések és korlátozások betartásával végezzék. vagy megállóhelyeken, de a kocsikon és szerelvényeken belül is a gördülőállomány mértéke és foglaltsága, a személyzet és az utasok magatartási szabályai, valamint a személyzet és az utasok tájékoztatása, az utasok és az utasok, valamint a vasúti szerelvényekben dolgozó személyzet szennyeződésének megelőzése érdekében. vasúti közlekedés területén, a közlekedési és infrastrukturális miniszter, az egészségügyi miniszter és a belügyminiszter közös rendeletében megállapított feltételekkel.

51. Javasoljuk, hogy a közúti fuvarozást továbbra is a szállítóeszközök higiéniájára és fertőtlenítésére, a szállítóeszközökön belüli eljárásokra és protokollokra, valamint a szállítóeszköz elfoglaltságának fokára és módjára vonatkozó intézkedéseknek és korlátozásoknak megfelelően hajtsák végre. , az üzemeltetők és az utasok személyi állományára vonatkozó magatartási szabályokat, valamint a személyzetre és az utasokra vonatkozó tájékoztatást az utasok és a közúti fuvarozásban részt vevő személyek szennyeződésének megelőzése érdekében a közlekedési és infrastrukturális miniszter együttes rendeletében megállapított feltételek szerint. egészségügyi miniszter és a belügyminiszter.

52. Javasoljuk, hogy a tengeri szállítást továbbra is a személyhajók higiéniájára és fertőtlenítésére vonatkozó intézkedések és korlátozások, a személyhajókon belüli eljárások és protokollok, a személyhajók fokozata és foglalkozása, az üzemeltetők magatartása és az utasok, valamint a személyzet és az utasok tájékoztatása érdekében az utasok, valamint a hajózási területen dolgozó személyzet szennyeződésének megelőzése érdekében a közlekedési, infrastrukturális és hírközlési miniszter, az egészségügyi miniszter és az egészségügyi miniszter együttes rendeletében megállapított feltételek szerint. belügyminiszter.

53. Javasoljuk, hogy a belföldi és nemzetközi áru- és személyszállítás továbbra is a közlekedési és infrastrukturális miniszter, az egészségügyi miniszter és a belügyminiszter közös rendeletében meghatározott feltételek mellett történjen.

54. Zárt területen gazdálkodói tevékenység felfüggesztése az alábbi területeken: uszodában, játszóteren, játékteremben folyó tevékenységet fenn kell tartani.

55. A szerencsejátékkal kapcsolatos engedéllyel rendelkező gazdálkodók lakossági tevékenysége a terem maximális befogadóképességének 50%-át meg nem haladva megengedett azokban a megyékben/helységekben, ahol az elmúlt 14 nap összesített esetszáma kisebb vagy egyenlő. 1,5 / 1.000 lakosra, legfeljebb a tér maximális befogadóképességének 30%-a, ha az elmúlt 14 napban az esetek összesített előfordulása a megyében/helységben 1,5-nél nagyobb és kevesebb, mint 3 / 1.000 lakos és tilos meghaladni a 3/1.000 lakos előfordulását.

56. Javasolt fenntartani a közintézmények és hatóságok, a gazdasági szereplők és a szakemberek tevékenységét úgy megszervezni, hogy a helyiségbe történő belépéskor biztosítsák a kötelező járványügyi osztályozást és a kötelező kézfertőtlenítést mind a saját, mind a látogatók számára. , az egészségügyi miniszter és a belügyminiszter közös rendeletében megállapított feltételek szerint.

57. Fenntartjuk azt a kötelezettséget, hogy a fogorvosi rendelők és a nem COVID egészségügyi osztályok szintjén a tevékenység csak az egészségügyi miniszter rendeletében meghatározott feltételek mellett végezhető.

58. A szerencsejátékot, a személyes gondoskodást, a szálláshely funkcióval rendelkező turisztikai fogadást, valamint a nyitott rendszerű szabadterű irodai munkát végző gazdálkodóknak a miniszter együttes rendeletében megállapított prevenciós szabályok betartásának kötelezettsége megmarad. , vállalkozói és idegenforgalmi és egészségügyi miniszter, amely alapján tevékenységüket végezhetik.

59. A szerencsejáték-tevékenységet folytató gazdasági szereplők kötelesek betartani a nyilvánosság előtti munkaidőt és a Rendkívüli Helyzetek Országos Bizottsága határozatában megállapított korlátozásokat, az erősen fertőző betegségek kezelésével foglalkozó műszaki-tudományos támogató csoport javaslatára. a bukaresti megyei / önkormányzati bizottság rendkívüli helyzetekre. Az intézkedéseket azokra a közigazgatási-területi egységekre vonatkozóan kell megállapítani, ahol a vírus erőteljesen terjed a Közösségben, és/vagy egyre több a SARS-CoV-2 vírussal fertőzött személy.

60. Fenn kell tartani a szabadtéri uszodai, szabadtéri uszodai, illetve sport-/konditerem tevékenységet folytató gazdasági szereplőknek az ifjúsági és sportminiszter és az egészségügyi miniszter együttes rendeletében megállapított prevenciós szabályok betartására vonatkozó kötelezettségét.

61. A gyógyfürdői kezelési tevékenységet végző gazdálkodóknak az egészségügyi miniszter rendeletében megállapított prevenciós szabályok betartására vonatkozó kötelezettsége fennmarad.

62. Fenntartja azt a kötelezettséget, hogy a bölcsődében és az óvodában csak az oktatási miniszter, a munkaügyi és szociális védelmi miniszter, valamint az egészségügyi miniszter közös rendeletében meghatározott feltételek betartása mellett végezhető. 63. A nevelési-oktatási egységekben/intézményekben a tanítás és egyéb speciális tevékenység fenntartása, valamint a tanulók, pedagógusok vizsgáztatásának megszervezése és lebonyolítása az oktatási miniszter és a miniszter közös rendeletében meghatározott megelőző intézkedések betartása mellett. megfigyelik. egészség.

64. Javasoljuk, hogy 3 egymást követő napon belül 2 SARS-CoV-7 megbetegedés esetén a tanulók, hallgatók elhelyezésére szolgáló helyiségekben 14 napos épületzár kerüljön bevezetésre. Azon tanulók/hallgatók számára, akiknek nincs lehetőségük haza vagy más helyszínre menni, a felelős oktatási egység biztosítja a karantén körülmények között történő elhelyezést, valamint az alapvető szükségletek kielégítését segítő szükséges intézkedéseket.

65. A vásárok, vásárok és bolhapiacok tevékenységének felfüggesztését javasolja fenntartani, az Átv. 7. bek. (1) bekezdése alapján a Korm. Az egyes közterületeken a piaci termékek és szolgáltatások kereskedelmének gyakorlásáról szóló 348/2004.

66. A SARS-CoV-2 fertőzések terjedésének korlátozása érdekében az agrár-élelmiszerpiacok, ezen belül a repülőpiacok tevékenységét a fejlesztési, közmunkaügyi és közigazgatási miniszter együttes rendeletében megállapított feltételek szerint kell végezni. a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter, az egészségügyi miniszter, valamint a munkaügyi és szociális védelmi miniszter.

67. A SARS-CoV-2 fertőzések terjedésének korlátozása érdekében a pályák és/vagy sípályák rekreációs célú hasznosítását, valamint az azokat üzemeltető/fenntartó gazdasági szereplők tevékenységének megszervezését és fejlesztését a XNUMX. sz. a gazdasági miniszter, a vállalkozási és idegenforgalmi miniszter, a fejlesztési, közmunkaügyi és közigazgatási miniszter, az egészségügyi miniszter, valamint a munkaügyi és szociális védelmi miniszter együttes rendeletében megállapított feltételek.

68. Javasolt a távmunka vagy otthoni munkavégzés formájában történő munkarend-szervezési kötelezettség fenntartása minden olyan munkáltatónál, ahol a tevékenység sajátosságai ezt a munkát lehetővé teszik.

69. A tömegközlekedés zsúfoltságának elkerülése érdekében, abban az esetben, ha a távfoglalkoztatás vagy az otthoni munkavégzés nem végezhető, javasoljuk a magánrendszerben, a központi hatóságok és intézmények munkáltatói munkarend-szervezési kötelezettségének fenntartását. , valamint a finanszírozás és alárendeltség módjától függetlenül, valamint azon autonóm közművek, nemzeti társaságok, nemzeti társaságok és társaságok, amelyekben az alaptőke 50%-ban vagy túlnyomórészt állam vagy közigazgatási-területi egység tulajdonában van, számos több mint XNUMX alkalmazott, úgy, hogy a személyzet csoportokra oszlik, amelyek legalább egy óra eltéréssel kezdik vagy fejezik be a tevékenységet.

70. A jelen határozatban meghatározott intézkedések végrehajtása érdekében az elmúlt 14 nap eseteinek halmozott előfordulási gyakoriságának határain belüli megállapításra a bukaresti megyei/községi vészhelyzeti bizottság határozata alapján azok megérkezésétől számított 48 órán belül kerül sor. A megyei közegészségügyi igazgatóságok, illetve a bukaresti önkormányzat által előterjesztett elemzések alapján az intézkedéseket 14 napos időtartamra alkalmazzák, majd ennek végén újraértékelik.

71. A megyei közegészségügyi igazgatóságok, illetve a bukaresti önkormányzat minden illetékességi területére vonatkozóan naponta kiszámolják az elmúlt 14 nap összesített megbetegedési gyakoriságát, és a megyei/bukaresti önkormányzat sürgősségi bizottsága elé terjesztik, az elemzés legfeljebb 24 órát eredményezett attól az időponttól számítva, amikor megállapították, hogy a jelen határozatban megállapított határértékeket elérték.

72. A 70. pontban előírt napi számítást a referencia helységben lakóhellyel vagy lakóhellyel rendelkező személyek összegére utalva kell elvégezni, amelyet a Személyzeti Nyilvántartási és Adatbázis Igazgatóság közöl a Bukarest megyei/községi sürgősségi bizottsággal. Ügyintézés a Belügyminisztériumon belülről, a megyei területi struktúrákon keresztül, a hét első munkanapján, 1600:XNUMX órakor. Referenciaként a Személyügyi Nyilvántartási és Adatbázis-kezelési Igazgatóság által a megyei területi struktúrákon keresztül közölt adat szolgál. a teljes időszak egy új frissített adatkészletig.

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.