11 utazási hiba és hogyan kerüljük el őket!

0 1.449

Több mint 10 éve gyakran utazom. Ahogy már korábban is mondtam, élménycsomagomban több mint 600 repülést, több százezer repült kilométert, több száz éjszakás szállást, több millió úticélon keresztül megtett lépések millióit gyűjtöttem össze.

Kezdetben, az első utazásaim során sok olyan hibát követtem el, amelyek miatt tanultam és fejlődtem. Most néhány tíz perc alatt bepakolhatok néhány napos utazást. Az elején egy-két nappal korábban elkezdődtek az előkészületek és még mindig hiányzott valami a poggyászból :).

Az utazás és az ismeretlen felfedezése során természetes, hogy elkövetünk néhány hanyag hibát. De néha ezek a hibák kiábrándító élménnyé és pénzkidobássá változtathatják az utazást. Összegyűjtöttem nektek a leggyakoribb hibákat, amelyek közül néhányat magam is elkövettem.

Az utazás során elkövetett gyakori hibák

  • Túlzsúfolt útvonal - Amikor elkezdtem utazni, azt a célt tűztem ki magam elé, hogy minél több látnivalót, csodálatos helyet nézzek meg, ami természetes. Az a baj, hogy 2-3 nap városi szünet alatt nem lehet mindent megcsinálni. Néhány utazás után rájöttem, hogy minden úti célnak megvan a maga személyisége, és egy bizonyos ritmusban fedezik fel. Fontos, hogy legyünk rugalmasak, és a külső tényezők hatására mindig változtassunk tervein. Ne várja el, hogy egy nap alatt 100 látnivalót keressen fel, és végül semmit se értsen meg rövid utazásából. Legyen lazább, élvezze, amit úticélja kínál.
  • Túl sok poggyász - Eleinte feladott poggyászokkal utaztam 2-3 napig. Jelenleg utazom kézipoggyász és akár hátizsákkal ill kocsi 40x30x20 (ingyenes poggyász), az évszaktól és az utazás időtartamától függően. Nyilván 5-7 napos tartózkodásra feladott poggyászt viszek, ráadásul most már egy nagy családban vagyunk. Az ötlet az, hogy a poggyászát arra kell optimalizálnia, amire valóban szüksége van, nem pedig arra, amit használni fog. Végül néhány termék megvásárolható a rendeltetési helyen.

Nekünk van teljes útmutató a kézipoggyászhoz a repülőgépen (kézipoggyász): tippek, trükkök és ajánlások. Van egy cikkünk is erről a kézipoggyászban megengedett folyadék, a repülő fedélzetén! Cikkek / dolgok / tiltott tárgyak a kézipoggyászban és a feladott poggyászban. FIGYELEM: 9 dolog és kategória olyan termékek, amelyeket soha ne tegyen feladott poggyászába!

  • A költségvetést értékelték és rosszul osztották fel - Volt néhány eset, amikor rosszul mértem fel az utazási költségvetésemet. Kellemetlen, hogy nem tud élvezni bizonyos tevékenységeket, mert túl sokat költött másokra, vagy nem becsülte fel megfelelően a költségvetését. Fontos, hogy tájékozódjon egy kicsit a célállomás árairól. Hozzon létre egy reális költségvetést, amely lehetővé teszi, hogy élvezze a nyaralását, és tegyen félre egy tartalék tartalékot.
  • Az úti okmányok és dokumentumok elhanyagolása - Általában óvatos vagyok az úti okmányokkal, okmányokkal. Nem volt kellemetlen eseményem, de tudok olyan esetekről, akik nyaralásuk alatt elveszítették irataikat. Szomorú, hogy elfogy a személyi igazolvány vagy az útlevél, nincs kártya stb. Az ötlet az, hogy gyerekek szülessenek, nyaraláskor pedig az eredetiek biztonságos helyen legyenek a poggyászban vagy a hordozóban.
  • Rossz repüléstervezés - A járatok esetében a legtöbb utas által elkövetett leggyakoribb hiba a túl rövid leszállás. Személyes tapasztalataim alapján azt javaslom, hogy biztonságos csatlakozással vagy legalább 2 órás átszállással ütemezzen járatokat. A késések és a repülőtéri formalitások miatt lekésheti a következő járatát.
  • Utasbiztosítás hiánya (egészségügyi és lemondási) - Első utazásaim alkalmával nem volt utasbiztosításom, mert nem tudtam róla, nem ismertem, mit jelent ez a kötvény. Addig hanyagoltam ezt, amíg szükségem volt rá, aztán azt mondtam, hogy nem érdemes kockáztatni. most viszem utasbiztosítás bármilyen utazáshoz. Néhány extra euró elköltésével nagyobb biztonságban érzi magát, ha valami történik (elveszett poggyász, késik vagy lemondott utazás, orvosi sürgősségi eset stb.). 
  • Pénzváltás nem megfelelő helyen - Emlékszem egy esetre, amikor az athéni repülőtéren egy pénzváltón vesztettem el a pénzt. Az volt a hibám, hogy nagyobb mennyiséget cseréltem. nem ajánlom! Ha megérkezik a célrepülőtérre, és nincs készpénze, váltson némi pénzt, hogy normál árfolyamon jusson el az első ATM-hez vagy pénzváltóhoz. Az ATM-ből akkor is felvehet pénzt, amikor megérkezik a célállomásra, de ne használja a repülőtér pénzváltóit. Magas díjaik és díjaik vannak. Ne válts pénzt a helyiekkel. Azt kockáztatják, hogy hamis vagy forgalomból kivont pénzt adnak Önnek.
  • Pénz hordása egy helyen – Gyakori hiba, hogy minden pénzed egy helyen van. Most már kényelmesebb, ha van egy kis készpénz és a többi pénz a kártyáin. De még így is tedd 2-3 helyre a készpénzt.
  • Irreális elvárások - Sok utazó irreális elvárásokat támaszt a meglátogatandó úti céllal kapcsolatban. Ezek az elvárások gyakran mások történetein alapulnak. Azt tanácsolom, hogy ne állíts fel elvárásokat, bármilyen legyen is az úti cél. Hagyja, hogy minden magától jöjjön, és élvezze a saját tapasztalatait.
  • Az adók figyelmen kívül hagyása, amikor telefonokról és kártyákról van szó - Kellemetlen tapasztalataim voltak a telefonok és kártyák tarifáival és adóival kapcsolatban. Barangolás közben, amikor az EU-n kívülre utaztam, a romániai személyes számomon beszéltem, és egyből 10 EURO-t repültek. Olyan helyeken fizettem kártyával, ahol jobb volt készpénzzel fizetni stb. Utazás előtt tájékozódjon a célállomás telefon- és internetkapcsolatáról, a helyi bankok által felszámított díjakról, a valutaváltásról stb. Telefonhoz és internethez a helyi kártyákat javaslom, főleg ha az EU-n kívülre utazik.
  • Az időjárási körülmények figyelmen kívül hagyása - Saját tapasztalatból mondom, hogy nagy hiba figyelmen kívül hagyni az időjárási viszonyokat. Ha európai nyaralást tervez, a helyzet nem olyan drámai. Figyeled, hogy esik-e az eső, esik-e a hó, ha meleg van, és az időjáráshoz igazítod a csomagjaidat. De legyen óvatos, ha más kontinensekre szeretne utazni. Lehet, hogy elégedett lehet egy jó árral Balira vagy Maldív-szigetekre, de az időszak nem a legjobb. Azt kockáztatja, hogy az esős évszakban repül, és akkor nem tudja igazán élvezni az úticélt. Ha télen repül, ügyeljen arra, hogy ne csapjon le hóvihar, ami felboríthatja repüléseit. Ha Egyiptomba vagy az Egyesült Arab Emirátusokba szeretne repülni, ne a nyári szezon közepén tegyük, mert fülledt lesz a hőmérséklet. Tehát ne hagyja figyelmen kívül az időjárási viszonyokat.

Milyen hibákat követett el még utazásai során?

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.