10 szabály, amit be kell tartani a csendes repüléshez

2 11.165

Az Airlines Travel, a légiközlekedési és utazási iparággal foglalkozó oldal képviselőjeként rengeteg kérdést és kérést kapok a repüléssel kapcsolatban. Ezen túlmenően felháborodott embereket észlelek a földi vagy légijárművek személyzete, légitársaságok vagy kiszolgáló cégek alkalmazottai által végrehajtott egyes akciókon*. Sok esetben érdekel és keresem, hogy mi vezetett ehhez az elégedetlenséghez. Ahol lehetséges és a helyzettől függően igyekszem segíteni a probléma megoldásában.

Kövesse a csendes repülés szabályait

Átgondolva az igényeket és problémákat, egy sor viselkedést is észrevettem néhány utasnál, amelyek némelyik furcsább volt, mint mások. És nem csak Romániában!

Az Airstravel.ro csapat tagjainak több tíz járatot és több százezer mérföldet sikerült összegyűjteniük. Néhányan közülünk, szerencsésebbek, a világ számos sarkába repültek, és több tucat országot elértek. Velük beszélgetve és saját tapasztalataink alapján sikerült találni 10 szabályt, amit betartunk, így sikerült élvezni a csendes repülést (és itt most nem turbulenciáról beszélünk).

  • 1. Repülőjegy vásárlásakor gondosan adja meg vezeték- és keresztnevét. Ezeknek meg kell egyezniük a személyi igazolványban szereplőkkel. Ha több keresztneved is van, célszerű mindet leírni. Miután megvásárolta a repülőjegyet, győződjön meg arról, hogy megkapta a repülési útvonalat vagy a járatokat a következő adatokkal: teljes név az igazolványában / útlevelében, járatszám, utazás dátuma és időpontja, foglalási kód vagy e-jegy száma.

Az alábbiakban a Ryanair és a KLM legutóbbi példái láthatók
itinerariu-ryanair

itinerariu-klm

  • 2. Ne felejtsen el bejelentkezni. A legtöbb esetben kb 24 órával a repülés előtt teszem meg, de ez esettől függ. A legtöbb cég az online bejelentkezést támogatja, hogy elkerülje a sorban állást a repülőtéri check-in pultoknál. Az online bejelentkezéssel időt és pénzt takarít meg. Ha van feladott poggyásza, azt a repülőtéren kell megtennie, hogy leadhassa poggyászát.

Az online check-in a légitársaság honlapján, vagy az általa fejlesztett alkalmazáson keresztül történhet, a foglalási kóddal vagy az E-ticket számmal, amelyekről az első pontban elmondtuk.

  • 3. A bejelentkezéskor kap egy beszállókártyát, amely tartalmazza repülőjáratának adatait: a nevét, a választott helyet és adott esetben a feladott poggyász adatait. A beszállókártyát megőrizheti online, de érdemes kinyomtatni is, esetleg megőrizni az e-mailjében. Vannak repterek, ahol beszállókártyával nem lehet felmenni a netre és akkor ki kell nyomtatni a lapot. Nagyon fontos: ne sértse meg a lapot a repülés előtt, mert ott vannak az adatai és a vonalkód, amit a fedélzeten le kell olvasni.
  • 5. A biztonsági ellenőrzésnél mindenképpen vegyen ki mindent a zsebéből, különösen a fémeseket. A kütyükhöz kapcsolódóan külön tálcába kell őket helyezni. Ha van laptopod a kézipoggyászodban, vedd ki külön. Ne felejtse el a tálcába tenni az órát, gyűrűt, fülbevalót, láncot stb. Ne ijedjen meg, ha egyes repülőtereken drogellenes ellenőrzéseket is tartanak. Nemrég a bergamói reptéren mezítláb voltam :).

A határrendőrséggel általában nem lehet viccelni. Tartsa tiszteletben az ellenőrzést, és mutassa be a dokumentumokat az ellenőrző irodáknak.

  • 6. Ne álljon sorba a beszálláshoz, hacsak a beszállási folyamat el nem kezdődött. Elsőbbséget élvez a business osztály és az elsőbbségi beszállás. Az ülés azonban le van foglalva, és a gép nem indul el nélküled. Tartsa be a bejelentett beszállási időt.
  • 7. A repülőn tartsa be az utazási szabályokat. Rögzítse az övet felszálláskor, ha szükséges, tartsa bekötve repülés közben, hogy elkerülje a turbulencia közbeni kellemetlenségeket. A kütyüket a nemzetközi szervezetek által jóváhagyott előírásoknak megfelelően használja. Minden adatkapcsolattal rendelkező okostelefont, táblagépet és egyéb hordozható eszközt repülési módba kell állítani.
  • 8. Kövesse a józan ész szabályait. Ne feledje, hogy több utas van a gépen. Kerülje a hangos beszédet, a hangos zenehallgatást, a felhajtást, a folyosók elzárását.
  • 9. Kövesse a légiutas-kísérő személyzet utasításait. Emlékeztetjük Önöket, hogy légiutas-kísérőket bérelnek fel, hogy biztosítsák számunkra a biztonságos repülést, és beavatkozzanak különleges helyzetekben, eseményekben, balesetekben. A lé rész és a vendéglátás, bónusznak tartom :). Személy szerint kevésbé figyelek arra, hogyan néznek ki, és támaszkodok a képzésükre.
  • 10. Miután a gép feltette a kerekeket a kifutópályára, ne álljon azonnal lábra. Várjon az üléseken, amíg a repülőgép teljesen meg nem áll a leszállóhelyen. Várja meg, amíg kinyílik az ajtó, és megkezdődik a leszállási folyamat. Nem buzdítjuk őket tapsra, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

Tudjuk, hogy vannak kellemetlen esetek is, amelyeket késés, járattörlés, poggyász elvesztése/sérülése okoz, de minderről egy másik cikkben.

* handling sn (transp.) ◊ "A kezelés olyan fogalom, amely meghatározza és magában foglalja a repülőgépek repülésre és utáni felkészítését, valamint az utasok javát szolgáló szolgáltatásokat a poggyászfelvétel idejéig." Rl 4 IV 91 pp. 2 [pron. héndling] (din engl., fr. handling; DN3)

Válaszolj

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.